Türkiye’deki Bal Firmaları (Markaları)

12
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Eğer arıcılık faaliyetleri ile uğraş gösteriyorsanız mutlaka ülkemizde faaliyet gösteren bal firmalarını bilmeniz gerekir. Türkiye’deki bal markaları olarak irili ve ufaklı olmak üzere bir çok firma vardır. Biz bilinen ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren firmaları yazmaya çalışacağız. Aynı zamanda bizim listeye dahil etmediğimiz bal firması varsa lütfen yorumlar kısmına aşağıda belirtmiş olduğumuz formatta yazmanız durumunda hemen yayınlanacaktır. Firma iseniz yorum kısmına firmanızın bilgilerini yazınız. Üretici iseniz yorumlar kısmından ilgili firmalara cevap yazabilirsiniz.

Firma Adı:
Bulunduğu İl:
Telefon Numarası:
Hakkında:

Aşağıda liste halinde yazmış olduğumuz bal firmaları arasında firmanız yoksa lütfen yukarıda belirtilen format halinde yorumlar kısmından yazmanız durumunda yayınlanır. Buraya bu şekilde bal markalarının listesinin çıkarmamızdaki gaye arıcılar için bilgi kaynağı toplamaktır. Burada bulunan firmalar için arı ürünleri toplamak ve elinde arı ürünleri olan arıcılar için pazar yeri oluşturmaktadır.

paket arı

Türkiye’de Bulunan Bal Firmaları veya Bal Markaları Şunlardır:

Firma Adı: Avrasya Bal ve Arıcılık
Bulunduğu İl: Sinop
Telefon Numarası: 05433505091
Hakkında: 1942 doğum olan arıcımız arıcılığa genç yaşlarda babasından görerek başladı. Daha fazla bilgi ve daha fazla tecrübeyle bal üretimi yapmak için arıcılığı her geçen gün ilerletti. Başta çevresi olmak üzere İstanbul’da bulunan akraba ve tanıdıklarına ürünü satmaktadır. Arıcılık malzemeleri, ana arı satışı ve arı satışı yapmaktadır.

Firma Adı: Etabal Arı Ürünleri
Bulunduğu İl: Kadıköy / İSTANBUL
Telefon Numarası: 0 532 414 54 55
Hakkında: Türkiye’nin en köklü ham bal ve arı ürünleri markası olan ETABAL, 1985 yılından bu yana pastorize edilmemiş ürünlerini insan sağlığını birincil önceliğe koyarak tüketiciyle buluşturmaktadır.

Firma Adı: Anavarza Bal
Bulunduğu İl: Kozan/ADANA
Telefon Numarası: 0 322 516 06 06
Hakkında: 1979 yılında Süleyman Sezen tarafından kurulan Sezen Gıda, bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayan Anavarza Bal markası ile bal sektörünün önemli oyuncularından biri olmayı başarmıştır. Anavarza ismini Adana Kozan’ın sembolü olan Anavarza Antik Kenti’nden almaktadır. Üretim tesisi Türkiye’nin en çok bal üretilen ilçesi Adana-Kozan’da yer almaktadır.

Firma Adı: BALCI GÖKMEN
Bulunduğu İl: Marmaris / Muğla
Telefon Numarası: 0 (252) 412 11 60
Hakkında: Marmaris’in bal ve arı ürünleri konusunda en iyi markası BALCI GÖKMEN’in temelleri 1950 yılında saygıdeğer esnaf MUSTAFA GÖKMEN tarafından atıldı. Şirket 1979 yılında GÖKMEN kardeşlerin kurduğu kollektif şirketle atılım sürecine girdi.

Firma Adı: ARİFOĞLU BAHARAT GIDA SAN. LTD. ŞTİ.
Bulunduğu İl: Nurdağı/Gaziantep
Telefon Numarası: 0 212 676 75 75
Hakkında: Arifoğlu Baharat, Mısır Çarşısında 70 yıl önce herkesin güvenle tüketebileceği doğal lezzetleri sofralara sunmak üzere yola çıktı. Yüzlerce çeşit ürünü milyonlarca insana ulaştıran Arifoğlu, ticari faaliyetini bugün İstanbul Avcılar’daki tesislerinde sürdürmektedir. Başta baharat ve bitki çayları olmak üzere bitkisel yağlardan pekmeze, organik ürünlerden bala uzanan geniş bir ürün yelpazesini soslar, salçalar, macunlar ve doğal kozmetik ürünleriyle her geçen gün genişletmeye devam etmektedir.

Firma Adı: TEMARI GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.
Bulunduğu İl: Beşiktaş İSTANBUL
Telefon Numarası: 0(212) 351 25 73 – 74
Hakkında: Bizim üretimlerimiz olan SAKLI CENNET, EKOZEY, GALİPOLİ, MUTLU KEÇİLER ÇİFTLİĞİ markalarımızın satışını ve pazarlamasını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, Temarı Gıda TEMA kırsal kalkınma projelerinde üretilen ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapan tek yetkilidir.

Firma Adı: Altıparmak Gıda San. ve Tic. A. Ş. (Bal Parmak)
Bulunduğu İl:  Çekmeköy – İstanbul
Telefon Numarası: 0 (216) 643 02 02
Hakkında: Kurulduğu 1980 yılından bu yana bal sektörünün gelişimine öncülük eden ve uzun yıllardır sektörün lider firması olan Balparmak, 350 den fazla çalışanı ile sağlığı, doğallığı, lezzeti her gün sofralara taşıyor. Tüketicisine sunduğu kalite standardı ile farklılaşan Balparmak, bu anlamda sektörün öncülüğünü üstleniyor.

Firma Adı: Bal Gurmesi İnternet Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti
Bulunduğu İl: Kozyatağı/İSTANBUL
Telefon Numarası: 444 13 93
Hakkında: 2015 Yılı geldiğinde Anavarza Bal; Türkiye’nin zengin çiçek florasını, tek tip çiçeğin nektarından ve sınırlı sayıda elde edilen ulaşılması zor olan tüm lezzet çeşitliliğini, değerli tüketicileri ile daha zahmetsizce paylaşabilmek için kendi himayesinde online e-ticaret sitesi Balgurmesi.com’u kurdu.

Firma Adı: BinBoğa bal
Bulunduğu İl: Kozan/ADANA
Telefon Numarası: 0 322 515 89 10
Hakkında: Tamamıyla doğal, tamamıyla sağlıklı ve tamamıyla besleyici bir mucizedir bal. Kozanlı arıcı aileler yüzyıllardır bu mucize besini Çukurova’yla, Türkiye’yle, dünyayla buluşturur. Kozanlı arıcı ailelerin yüzyıllar öncesine uzanan bilgi ve deneyimi, yaklaşık 50 yıl önce kurumsal bir çatı altında birleşti ve “S.S. 745 Sayılı Kozan Bal Tarım Satış Kooperatifi” kuruldu.

Firma Adı: ANADOLU BALI BAL VE GIDA MAD SAN TİC LTD ŞTİ
Bulunduğu İl: Sarıçam / ADANA
Telefon Numarası: 0 322 394 55 00
Hakkında: Bilimsel veriler ışığında, dört mevsim arıcılık için en verimli bitki örtüsüne sahip Çukurova’da sektöre adımını atan Anadolu Bal, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarının adından esinlenerek markasını almıştır. Bu ballı serüven, 1980’ den günümüze, Türkiye ve dünya için üretim yapan entegre bir tesisle devam etmektedir. Doğadan Arı’ya, Arı’dan sofralarımıza gelen mucize besin balı ve diğer arı ürünlerini, el değmeden paketleyip tüketicilerimiz ile buluşturarak, kusursuzluğu devam ettirmek için arılar gibi çalışıyoruz.

Firma Adı: MELİS ARI ÇİFTLİĞİ
Bulunduğu İl: Çankaya/Ankara
Telefon Numarası: 0312 428 60 70
Hakkında: FER BAL olarak bal çeşitliği yanında apiterapi uygulamaları alanında da çok geniş ürün yelpazesi ve araştırmalara da çok önem vermekteyiz. Apiterapi uygulamaları konusunda da dünyanın bir çok ülkesinden ve ülkemizden de çok yoğun sipariş ve talep gelmektedir.Ayrıca Türkiye’nin en seçkin hipermarket ve marketlerinde yerimizi almış bulunmaktayız.

Firma Adı: Fanus Gıda
Bulunduğu İl: Ortahisar / TRABZON
Telefon Numarası: 0462 326 75 30
Hakkında: Fanus Gıda Türkiye’de ilklerden birini gerçekleştirerek 2004 yılında Organik Bal üretimine başladı.Amacımız tamamiyle doğal ortamlarda hiçbir katkı maddesi kullanılmadan saf balı üretmek ve insanlara güvenerek alabilecekleri tüm tahlilleri yurtdışındaki Avrupa standartlarına uygun akredite olmuş laboratuarlarda yapılan hijyen koşullarına uygun son teknoloji sistemlerle paketlenmiş balı siz değerli müşterilerimize sunmaktır.

Yukarıda bulunan markaların dışında sizinde bal markası veya bal firması varsa lütfen aşağıdaki yorumlar kısmından iletmeniz durumunda yayınlanacaktır. Eğer arıcı iseniz yukarıda bulunan bal firmaları ile aşağıda yorumlar kısmında bulunan bal markalarını arayabilir sitemiz üzerinden de aşağıdaki yorumlar kısmından cevaplar yazarak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Ülkemizde belli başlı bal markalarına sahip bal firmalarını yazmaya çalıştık.

satılık arı ve paket arı
guest
12 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilal

Erzurum’da üretmiş olduğumuz balları türkiyenin her yerine satış yapmaktayız karakovan ve süzme balımız tükendi sadece petek ballarımız kaldı tükenmeden yetişen alır yaşam çiçek balı yaşamın tek adresi #çiçekbalı 05389436783

nazmi

meşhur şemdinli hakkari ve yüksekova balı organik bal olup isteyen fabrikalara senede 500 tenekeye kadar süzme bal verebiliriz iletişim no:05412810399

BALEGRA BAL

ATILIM GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. KUMRU/ORDU/04526414417
ARICILIK BAL ÜRETİM /BAL DOLUM VE PAKETLEME sosyal medyalar adresi balegra bal

çağatay cip

Firma Adı:BALEGRA BAL
Bulunduğu İl:ORDU
Telefon Numarası:0452 641 4417
Hakkında:1987’den Günümüze İlk Gün ki Heyecanımızla, Aşk’ımızla Her Zaman BAL’ın En İyisi, En Kalitelisi, En Doğalını El Değmeden Tam Otomatik Makinalarımız Sayesinde Siz Değerli Tüketicilerimizle Buluşturuyoruz.

“KARADENİZ KADAR DOĞAL”

“ARACI’DAN”DEĞİL,”ARICI’DAN”

Cemal balcı

Firma adı: kafkas bal
İl ilçe: Şavşat/ARTVİN ve İstanbul
İletişim: 05467457208(Cemal BALCI)

Mehmet AKYILDIZ

Fırma adi:AK-GÖZ BAL ARICILIK BAL PAKETLEME DOLUM AMBALAJ VE ARICILIK MALZEMELERİ…İLETİŞİM:0534 678 22 75 ADRES:SİNOP/ERFELEK…AÇIKLAMA:1992 YILINDAN BERİ ARICILIKLA UGRAŞAN FİRMA,KENDİ ARILARINDAN ÜRETTİĞİ BALLARI TÜRKİYE VE YURT DIŞINA PAZARLIYOR,SEKTÖRÜNDE LİDER FİRMA OLARAK FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Mehmet Kondakci

Artvin Berta Balı
İletişim 05343413371
Artvin Merkez Oraköy Köyü
Babam bu işi yapıyor ben de ondan gördüğüm kadar yapmaya çalşıyorum.
Üretimimiz yüzde yüz doğal olup hiçbir katkı maddesi bulunmaz. Artvin zaten herkes bilir. Artvinde yanlş iş olmaz. Bizde halkımızın sevdiği, lezzet dıyarak yediği Artvin balı üretimine kendi çapmızda katkı yapıyoruz. Babam otuz kırk yıldır bu işi yapıyor. Kaliteli(Artvin balı zaten) ütetim yapıyoruz. Lezzeti damağınızda heycan uyandırır. Herkesin yemesinide isteriz. Zaman ayırıp okudugunuz için teşekkürler

Zara

Kalitenin adı

A.Mümtaz Bağrıyanık

BALKANAT 1986 yıkından beri kendi balını üretip pazarlamaktadır.0 542 6854467

selman bağrıynanık

başarılar nice
yıllara

Tacim HANAY

Bulunduğu İl:Kozan/ADANA
Telefon Numarası:0 322 515 89 10
Hakkında:Binboğa Bal Tüketicilerin tamamıyla doğal, tamamıyla sağlıklı ve tamamıyla besleyici olan bala daha zahmetsizce ulaşabilmesini sağlamak amacı ile kendi bünyesinde online e-ticaret sitesi kurdu

mehmet

süper