Deprem Bölgesindeki Arıcılara Yardım

17
paket arı

Herkes deprem bölgesindeki arıcıya yardımcı olabiliriz

Yavaş yavaş yaralarımızı sararken bir arıcılar olarak ne yapabiliriz diye düşündük ve biz arıcılar olarak merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ili etkileyen deprem nedeniyle buralarda olan arıcılarımıza destek olabiliriz. Yapmamız gereken arı, ana arı ve arıcılık malzemeleri gibi konularda yardımcı olalım. Özellikle arılarını kaybeden ve depremden dolayı maddi olarak zarara uğrayan arıcılarımıza arı konusunda bizlerde bir şeylere yapabiliriz. O bölgede bulunan veya kargo ile göndermek isteyenler bu yazının altına yorum yapan depremzedelere yardımcı olabilir.

Depremde zarar gören arıcılarımıza burada arıcılar için yazıyoruz sadece ama farklı şekilde bütün depremzedelere yardımcı olmak isteyenler olursa her şekilde yardımlarını ilgili kuruluşlar vasıtasıyla yine yapsınlar. Biz elimiz erdiğinde arıcılar olarak arı verebiliriz, ana arı gönderebiliriz yada arıcılık malzemeleri konusunda bir eksiği varsa bunları gönderebiliriz.

Yorumlar kısmına aşağıdaki formada uygun olarak depremzede ve yardım etmek isteyenler için ayrı ayrı iki format yazacağız. Her iki kişi de ona uygun olarak yazarsa daha net anlaşılır olur ve göre yardımları daha sağlıklı yerine ulaşır.

Depremzedeyim:
İsim ve Soyisim: (yazılmak zorunda değil)
Bulunduğu İl: (yazılmalı)
Telefon Numarası: (yazılmalı teyit için)
Kaç Arınız Vardı: (yazılmalı)
Kaç Arı Zarar Gördü: (yazılmalı, varsa resim lütfen)
Destek İstiyorum: (arılarınız zarar görmedi ama farklı şekilde arıcılık konusunda yardım istiyorsanız ne istediğiniz yazın örneğin, ana arı istiyorum 3 adet gibi)
Nasıl Bir Zarar Gördünüz: (teyit için yazabilirsiniz, zorunlu değil)

Yardımcı olacağım:
İsim ve Soyisim: (yazılmak zorunda değil)
Telefon Numarası: (deprem bölgesindeki kişilerin ulaşması için)
Nasıl Yardım Yapabilirsiniz: (ne tür bir şey yapacağınızı yazabilirsiniz)

DİKKAT..! tanımadığınız ve gerçekten ihtiyacı olmayan dolandırıcılara da dikkat ediniz lütfen. Depremzede olup, buraya yorum yazdıysa kendisine ulaşabilir yada telefon numaranızı bıraktıysanız o size ulaşabilir. Teyit için ihtiyaç sahibinin burada yorumu olduğuna dikkat ediniz.

Aynı zamanda arıcılar birliği bölgedeki arıcılara yine bakanlık aracılığı ile destek olmaya devam etmektedir. Bu konuda Türkiye Arıcılar Birliğinden bilgi alabilirsiniz. Biz arıcılar olarak elimizden geldiğince birlik ve beraberlikle birbirimize yardımcı olmaya çalışalım. Yine ilgili devlet kurumlarından yapılacak olan yardımları da sitemizden duyurulacaktır.
Ülkemize büyük geçmiş olsun.

paket arı
Önceki İçerikZiraat Bankası Altın Kovan Kredisi
Sonraki İçerik2023 Yılı Ankara Arıcılık Fuarı
Subscribe
Bildir

17 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments