Ziraat Bankası Altın Kovan Kredisi

2
paket arı

Ülkemizde arıcılık üzerine olan bütün destek ve krediler üzerine bilgiler vermekteyiz. Bugün sizlerde ziraat bankasının vermiş olduğu altın kovan kredisi hakkında bilgiler vermekteyiz. Günümüz çağında artık kendi işini kurmak ve bir iş kolunda uzmanlaşmak çok kolay. Günümüz şartları gereği bankalardan ve devlet kurumları aracılığı ile kredi desteklerinden faydalanabiliriz.

Ziraat bankasının yapmış olduğu bu destekleme ile kredi almak şartlarını sağlıyorsanız düşük faizli olarak 150 bin TL’ye kadar alabilirsiniz. Bu krediyi almak için iki türlü seçenek çıkıyor karşımıza. Birincisi, daha önce kayıtlı bir şekilde arıcılık yapıyorsanız ona göre desteklemeden faydalanıyorsunuz. İkincisi ise yeni arıcılığa başlıyorsanız ve başladığınızı bu şekilde evraklar ile sunmanız durumunda ona göre kredi imkanı çıkıyor.

Bankanın vermiş olduğu bu kredi, arıcılık sektöründe faaliyet gösteren insanların sayısını artırmak ve kırsal yörede istihdamı artırarak göçün önlenmesi, var olan faaliyet kolunda daha fazla üretim yapmak veya daha kaliteli bir ürün ortaya çıkarmak için kullanılabilir. Bu imkan ve olanakları geliştirmek için 150.000 TL’lik kredi alabilirsiniz.

ziraat bankasi altin kovan kredisi 1

Altın Kovan Kredisi Nasıl Alabilirim?
Bu krediyi almak ve var olan süreci yürütmek için profesyonel olarak bir danışman kişi ve kurumlar ile hareket edebilirsiniz. Bu süreçte gerekli olan evrak ve prosedürleri yerine getiren danışmanlık firmaları bulunmaktadır. Bunlar ile yapabildiğiniz gibi bulunduğu yerdeki ziraat bankası şubesinden de işlemleri başlatabilirsiniz.

Ne kadar sürede kredi çıkıyor?
İşlemleri başlatmanız durumunda yaklaşık 1 hafta bir sürede çıkmaktadır.

Kefil isteniyor mu?
Evet bu krediyi almak için kefil istiyor ve genelde iki kişi olmaktadır. Örnek olarak 100 adet plakalı kovan için ortalama 100 Bin TL gibi ödeme çıkmaktadır.

İpotek isteniyor mu?
Evet kredi verebilmeleri için ipotek göstermeniz gerekmektedir.

Yine konu hakkında sorularınız ve bildiklerinizi bize aşağıdaki yorumlar kısmında yazabilirsiniz. Bizim eksik gördüğümüz bir konu var eklemeyi unutmayınız lütfen.

paket arı
Önceki İçerik2023 Yılı İstanbul Arıcılık Fuarı
Sonraki İçerikDeprem Bölgesindeki Arıcılara Yardım
Subscribe
Bildir

2 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments