İstanbul Arıcılık Fuarı

0
paket arı

İstanbul arıcılık fuarı çalışmasının tertip düzenlemesini yapan ve organize eden İstanbul Bal Üreticileri Birliği yönetim kurulu üyesi olan Uzman Biyolog Yalçın SEZER’in yapmış olduğu bu çalışma 2016 yılı itibari ile beşincisi düzenlenecektir.

istanbul arıcılık fuarı

Uzman Biyolog Yalçın SEZER sözlerine şu şekilde devam etmektedir…

Kıymetli tüketiciler ve camiamızın müstesna temsilcileri…

29-30-31 ocak 2016 tarihinde İstanbul arıcılık ve arı ürünleri festivalinin 5. Sini gerçekleştirecek olmanın mutluluğu içindeyiz. Arı ürünlerinin tanıtımı, doğal balın donması, yeni ürünlerden perga arı ekmeğinin  gün yüzüne çıkması propolisin diş macunundan şekerlere hatta kremlere kadar girebilmesi bu tür etkinlikler tanıtımlar ve üreticinin ekonomisinin güçlenmesi ile mümkündür.

Sektör paydaşlarının birbirlerini tanıdığı, yeniliklerin gün yüzüne çıktığı, arıcının kendi etkinliği olan bu festival içindeki samimiyetten dolayı kabul görmüş geleneksel hale gelmiş ve camiamız tarafından sahiplenilmiştir. Artık büyüyen bir kartopu gibi önlenemez bir güç ilerisi için hazır. Bu kartopu kısa süre sonra bu sektörün temsilcilerine düşüncelerinin çok üstünde başarılar getirecek yeni bir takım projelerin gelişmesine neden olacaktır.

Bundan sonraki çalışmalarda arıcılarımızın emeklerinin boşa gitmeyeceği, ürünlerinin değerinin üstünde Pazar bularak arıcımızın yüzünün gülmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Biz yaratılana hizmet etmenin yaratana hizmet olduğunun bilinci ile Birliğimiz yönetim kurulu üyeleri ve organizasyon komitesi sizlerden aldığımız destekle sizlere hizmet etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Allah hepimizin yolunu açık etsin. Ürünümüz bol kazancımız bereketli olsun. Diyerek sözlerine son veriyor.

Her yıl Feshanede yapılırken bu yıl Haliç Kongre Kültür Merkezinde yapılacaktır. Arı ürünlerini görmek ve arıcılık malzemeleri ile ilgili yeni gelişmeleri takip etmek için istanbul arıcılık fuarı gibi yapılan bu güzel festivali mutlaka görmeniz gerekmektedir.

İstanbul Arıcılık Fuarına Nasıl Gidilir?

Haliç kongre merkezinde yapılacak olan arıcılık fuarına gitmek için şu şekilde bir yol izleyebilirsiniz. Metrobüs kullanacaksanız Halıcıoğul metrobüs durağından indikten sonra Haliç’e aşağıya doğru yürüyerek fuara gelebilirsiniz.

istanbul arıcılık fuarına nasıl gidilir

 

paket arı
Önceki İçerikSatılık Arı
Sonraki İçerikArı Sütünün Faydaları
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments