Kışın Ortasında Arı Keki Vermek

2
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

İzleyeceğiniz bu videoda arıcımız arı kovanını kışın ortasında açıp arı keki vermeye çalışıyor. Aynı zamanda kışın ortasında olduğu gibi kar da arılarının üzerine yağıyor. Bu işlem tabi ki doğru bir teknik değil. Paylaşma nedenimiz ilginç bir arı keki verme yöntemi olduğu için sitemize koyma gereği duyduk.

Doğru olan ise arılar kışın salkım halinde olduğu için fazla sarsmadan ve rahatsız etmeden kışı geçirmeleri sağlamak gerekiyor. Çünkü salkımda düşen arılar genelde ölür ve tekrar o salkıma çıkamazlar o yüzden havaların iyi olduğu zamanlarda arılara besin takviyesini yapabilirsiniz.

paket arı

satılık arı ve paket arı
0 0 vote
Yazı Puanı
guest
2 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
çağlayan

Arkadaşların genelde fikirlerine katılıyorum. Arıların açlıktan ölmesi söz konusuysa, çok soğuk havalarda olmamak şartıyla, kovanı fazla sarsmadan ve kovan kapağınıda fazla açık tutmadan , kek konulur ve hemen kapatılır. Kek arının açlığı haricinde erken ilkbaharda, kovan içi rutubeti arttırmadan ana arıyı yavrulamaya yönlendirmek, uyarmak amacıyla verilir. Sıcaklık 16-20 dereceye çıktıktan sorada 2 ölçü şeker, 1 ölçü kaynamış ve ılıklaştırılmış suyla hazırlanan şerbet verilir. En geç mayıs ayının ilk haftasından sonrada şerbet verme kesilir. Ancak zayıf veya bölünmüş kovanlarda çoğalıncaya kadar şerbet verilir. Selamlar.

f.ahmet söylemez

UYUYAN İNSANI DÜRTÜKLEYİP UYAN BAKLAVA YE DEMEYE BENZER.