Doğal Varroa Dökme ve Uygulama Yöntemi

16
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Yazının yazılmasında ve videonun çekilmesinde arıcı Yasin Köycü ilham kaynağı olmuştur. Kendisine teşekkür ederiz. Lütfen yazıyı dikkatli bir şeklide okumanızı öneririz.

Merhabalar, bugün sizlere doğal varroa dökme yöntemi ile bir uygulamayı göstereceğiz ve bu uygulama sonucu arıda nasıl bir varroa dökme olacak hep birlikte göreceğiz. Videomuzu faydalı ve değerli bulduysanız beğenmeyin ve yorum yapmayı unutmayın. Bunu daha önce bunu bir arıcımız paylaştı ve bizlerde bununla ilgili bir inceleme yapıp ona göre sonucunun olumlu olmasına göre bu videonun açıklama kısmında ismini yazacağız. O değerli arıcımızda arıcılar faydalansın ve bilsin diye yapmış bizde ona hizmet ederek daha fazla arıcıya ulaşmasını sağlayacağız. Çünkü bazıları öyle şey olmaz dedi bakalım oluyor mu olmuyor mu deneyelim.

doğal varroa dökme yöntemi malzemeler

paket arı

Malum bilindiği üzere bütün arıcıların en büyük düşmanı varroa. Eğer arılarınızda varroa varsa anası ne kadar iyi olursa olsun, arılar ne kadar güçlü olursa olsun mutlaka hazin bir sona hazırlıklı olmanız gerekiyor. Eğer varroa ile başa çıkma konusunda ve tedavisi konusunda bilginiz varsa sizi kimse tutamaz. Göstereceğimiz yöntem tamamen doğal olup, ve daha önce bununla ilgili bir çok arıcı farklı teknikler ile göstermiş olabilir. Bu çalışma tamamen doğal olup, ve herhangi bir ilaç ile ilginiz yok.

Ve şimdi gideceğiz gerekli malzemeleri almak için bir aktara uğrayalım.

Gerekli malzemeler;

1 adet cezve

Bir parça mum cezveye göre

1 yarım kaşı normal sıvı yağ

Yarım kapak kek yağı varsa Mor kekik (bir başkası denemiş)

Bir kısım nane yağı atıyoruz.

1 adet bir el büyüklüğünde karton

 

Diyeceksiniz nane ve kekik bir canlıyı öldürebilir? Çünkü, kekikte timol var ve timol’de akarları yani parazitleri öldürür. Kokulu ve uçucu yağlarda da timol bulunmaktadır. Tabi öldürüp öldürmediğini en son dip tahtasına bakarken kontrol edeceğiz. Hep birlikte göreceğiz sonucu.

Kovana alttan ve üstten verebilirsiniz. Eğer alttan veriyorsunuz kokusu yukarıya doğru çıkacaktır. Eğer üstten koyarsanız aşağıya doğru koku yayılır. Tabi plastik tabanlı ise alttan vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Daha önce bunun çubuklar halinde keki yağı ile birlikte verenler olmuştur. Bu şekil de kolay ve etkili bir şekilde verebilirsiniz.

doğal varroa dökme yöntemi sonuçlar

Bu göstermiş olduğumuz yöntemi sizlerde deneyip bu videonun altına yorum yapmanızı bekliyorum. Aynı zamanda videonun hazırlamasında arıcımız Yasin Köycü ilham kaynağı olmuştur.

satılık arı ve paket arı
0 0 votes
Değerlendirme
guest
16 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Mahmut
Değerlendirme :
     

Nane kekik yağı kartonları kış boyunca kovan içinde kalsa zararı olurmu

Ozkan

Merhabalar arıcılık tan anlamam fakat uçucu yağlari isitinca zaten uçar gider. O yüzden uçucu yağlar i nane kekik gibi en son kartona damlatirsaniZ etkisi yüksek olur. Birde piyasada çok ucucu yağ markası var kalitelisi biraz pahalı oluyor.Onu alıp kullanmanız daha faydalı olabilir. Antalya da üretim yapan bir firmamiz var onu deneyin etkisini görün.

Sönmez

Arıcı dostu bana bir para kardigili bir litire çiçek yagila yapılmış gönderdi senin vidiyinu izlediğimde meseleyi anladım benim sadece yağın içerisine katkı yapılmış püskürtme şekliyle kulandim şimdi bende bunu yapacağım ama bir litire yağa ne kadar nane ve kekik yağı katmaliyim bilginiz varsa benimle paylaşın teşekkür

Ercan Umucu

Bende uyguladım döktü, kartonları almadım duruyor bı sakıncası olur mu

Berrin

Ayçiçek yağını bal mumu ile eritmek sıvı yağı krem haline getirmektir. Kekikve nane yagı uçucu yaglar. Bunların eklenmesi de aromaterapi. Bu yaglar uçucu oldugundan en son eklenmesi daha iyidir. Gerçek uçucu yağ olması gerekir.

Davut ERDURUCAN

Elinize sağlık. Gayet güzel anlatmışsınız.Faydalı olabilir. Yaptığımız karışım ne kadar kovanda kalması gerekiyor acaba?

lokman demir

herşey güzelde kovanlarında çerçeve sayısı arıya göre çok fazla arınızı sıkıştırın

Cavat

Iyi aksamlar degerli aricilik tv yetkilileri tv niz izlenmiyor ugrastim acilmadi mobil telefondan

cevdet

Mumu önceden eritmek daha iyi olmazmı

lokman demir

ceveyi kaynar suda bekleterek erimesini sağlayalım

Zarif Nuhut

Bu tarifi uygulayan arıcılar sonuçtan çok memnunlar. Bu uygulama hem basit hem doğal ve hemde çok başarılı.

cemal türkcan

hocam zeytinyağı dediğiniz ayçiçek yağı lütfen yanlış bilgi