Doğal Varroa Dökme ve Uygulama Yöntemi

19
paket arı

Yazının yazılmasında ve videonun çekilmesinde arıcı Yasin Köycü ilham kaynağı olmuştur. Kendisine teşekkür ederiz. Lütfen yazıyı dikkatli bir şeklide okumanızı öneririz.

Merhabalar, bugün sizlere doğal varroa dökme yöntemi ile bir uygulamayı göstereceğiz ve bu uygulama sonucu arıda nasıl bir varroa dökme olacak hep birlikte göreceğiz. Videomuzu faydalı ve değerli bulduysanız beğenmeyin ve yorum yapmayı unutmayın. Bunu daha önce bunu bir arıcımız paylaştı ve bizlerde bununla ilgili bir inceleme yapıp ona göre sonucunun olumlu olmasına göre bu videonun açıklama kısmında ismini yazacağız. O değerli arıcımızda arıcılar faydalansın ve bilsin diye yapmış bizde ona hizmet ederek daha fazla arıcıya ulaşmasını sağlayacağız. Çünkü bazıları öyle şey olmaz dedi bakalım oluyor mu olmuyor mu deneyelim.

doğal varroa dökme yöntemi malzemeler

Malum bilindiği üzere bütün arıcıların en büyük düşmanı varroa. Eğer arılarınızda varroa varsa anası ne kadar iyi olursa olsun, arılar ne kadar güçlü olursa olsun mutlaka hazin bir sona hazırlıklı olmanız gerekiyor. Eğer varroa ile başa çıkma konusunda ve tedavisi konusunda bilginiz varsa sizi kimse tutamaz. Göstereceğimiz yöntem tamamen doğal olup, ve daha önce bununla ilgili bir çok arıcı farklı teknikler ile göstermiş olabilir. Bu çalışma tamamen doğal olup, ve herhangi bir ilaç ile ilginiz yok.

Ve şimdi gideceğiz gerekli malzemeleri almak için bir aktara uğrayalım.

Gerekli malzemeler;

1 adet cezve

Bir parça mum cezveye göre

1 yarım kaşı normal sıvı yağ

Yarım kapak kek yağı varsa Mor kekik (bir başkası denemiş)

Bir kısım nane yağı atıyoruz.

1 adet bir el büyüklüğünde karton

 

Diyeceksiniz nane ve kekik bir canlıyı öldürebilir? Çünkü, kekikte timol var ve timol’de akarları yani parazitleri öldürür. Kokulu ve uçucu yağlarda da timol bulunmaktadır. Tabi öldürüp öldürmediğini en son dip tahtasına bakarken kontrol edeceğiz. Hep birlikte göreceğiz sonucu.

Kovana alttan ve üstten verebilirsiniz. Eğer alttan veriyorsunuz kokusu yukarıya doğru çıkacaktır. Eğer üstten koyarsanız aşağıya doğru koku yayılır. Tabi plastik tabanlı ise alttan vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Daha önce bunun çubuklar halinde keki yağı ile birlikte verenler olmuştur. Bu şekil de kolay ve etkili bir şekilde verebilirsiniz.

doğal varroa dökme yöntemi sonuçlar

Bu göstermiş olduğumuz yöntemi sizlerde deneyip bu videonun altına yorum yapmanızı bekliyorum. Aynı zamanda videonun hazırlamasında arıcımız Yasin Köycü ilham kaynağı olmuştur.

paket arı
Önceki İçerikArı İsimleri ve Özellikleri
Sonraki İçerikOrganik Arıcılık Malzemeleri
Subscribe
Bildir

19 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments