2015 Feshane Arıcılık Festivali

4
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Feshane arıcılık festivali ilk olarak 2012 yılında yapılmıştı. Organizatörlüğünü İstanbul bal üreticileri başkanı Yalçın Sezer’in yaptığı bu fuar beklenilenden daha büyük ilgi gördüğü için her yıl yapılmaya devam etmektedir. Bu yıl 30-31 Ocak ve 1 Şubat 2015 tarihleri arasında 3 gün olacak şekilde yapılacaktır.

Peki böyle bir arıcılık festivali arıcılar için nasıl bir öneme sahip onun üzerine bir kaç bir şey yazmayı uygun görüyoruz. Böyle önemli ve büyük bir toplanmanın arıcılar arasında olması bütün arıcıların yeniliklerden ve piyasadan haberi olmaktadır. Aynı zamanda bu tür festivallere basında yer verdiği için balın ve arıcılığın önemi daha iyi anlaşılmış olmaktadır. Her şeyde en önemli dünya üzerindeki arıcılığa bakıldığı zaman Türkiye kovan sayısı olarak çok ilerilerde görülmekte ama bal üretim noktasında maalesef o sıralama gerilerdeyiz. Burada şunu anlıyoruz demek ki ülkemiz arıcılık için uygun ama doğru teknik ve yöntemler kullanılmadığı için yeterli düzeyde arılardan bal alamıyoruz. İşte böyle festivallerde bulunmak arıcılık sektöründe meydana gelen yeni teknik ve yöntemleri yakında görme imkanı bulunuyor.

Arıcılık festivali olduğu için arıcılık adına üretimi yapılan bal, polen ,arı sütü, propolis, apilarnal, balmumu, ana arı, oğul arısı, arılı kovan, bilumum arıcılık malzemeleri, arı ilaçları, arıcılık merası bitkileri, sertifikasyon kuruluşları, bankacılık ve arıcılık kredileri, organik arıcılık, konularında aktif çalışma sergileyen kişi kurum ve kuruluşların ayrıca arıcılık kitap yazarlarının ve akademisyenlerinin bir araya geleceği için zengin bir ortam oluşturmaktadır.

paket arı

Başarı tesadüf değildir. Bu her sektörde bu şekildedir. Sizlerde arıcılık alanında doğru bilgi ve eğimi alırsanız istenilen düzeyde bal verimi ve başarıyı sağlarsınız. O yüzden bu şekide festival gibi etkinlirde bulunmaya çalışınız. Yine tekrar etmekte fayda var Arıcılık Festivali 30-31 Ocak 1 Şubat Cuma günü Feshane Kültür Merkezinde olacaktır.

satılık arı ve paket arı
0 0 vote
Yazı Puanı
guest
4 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Süleyman

Fuardaki ürünlerin fiyat listesine nasıl ulaşırım.selamlar..

can

Fesanedeki bu fuari bu aksam tarim turk tv izlerken gordum.bu fuari kacirdigim icin cok uzgunum.orta direk tik eskidenn artik alt tabaka gariban vatandasim.sahte bal haberlerinden dolayi hic bir yerden bal almiyor ve yemiyorum.cunki bosa harcayabilecek param yok.keske o fuara gidip bir kac kavanozgercek bal alabilseydim.maydanoz balinada aklim takildi.butun gercek arici ve balcilar birlesip devlete baski yapsin sahtekarlara agir cezalar uygulansin.bal da sahtekarlik peynirde sahtekarlik zeytinde sahtekarlik meyvede sahtekarlik sebzede sahtekarlik.vatandas olarak biktik artik.yaziklar olsun

uğur

Sevgili can balın kralını göndeririz merak etme, yalnız hakiki balın donacağından şüphe etme. Üretici olduğum için uygun fiyata gönderirim.istanbuldakiler bal yiyemiyor arıcılar bal satamıyor.yokmu bu oyunu bozacak bir babayiğit 0544 546 49 48 arıcı uğur