2015 Feshane Arıcılık Festivali

4
paket arı

Feshane arıcılık festivali ilk olarak 2012 yılında yapılmıştı. Organizatörlüğünü İstanbul bal üreticileri başkanı Yalçın Sezer’in yaptığı bu fuar beklenilenden daha büyük ilgi gördüğü için her yıl yapılmaya devam etmektedir. Bu yıl 30-31 Ocak ve 1 Şubat 2015 tarihleri arasında 3 gün olacak şekilde yapılacaktır.

Peki böyle bir arıcılık festivali arıcılar için nasıl bir öneme sahip onun üzerine bir kaç bir şey yazmayı uygun görüyoruz. Böyle önemli ve büyük bir toplanmanın arıcılar arasında olması bütün arıcıların yeniliklerden ve piyasadan haberi olmaktadır. Aynı zamanda bu tür festivallere basında yer verdiği için balın ve arıcılığın önemi daha iyi anlaşılmış olmaktadır. Her şeyde en önemli dünya üzerindeki arıcılığa bakıldığı zaman Türkiye kovan sayısı olarak çok ilerilerde görülmekte ama bal üretim noktasında maalesef o sıralama gerilerdeyiz. Burada şunu anlıyoruz demek ki ülkemiz arıcılık için uygun ama doğru teknik ve yöntemler kullanılmadığı için yeterli düzeyde arılardan bal alamıyoruz. İşte böyle festivallerde bulunmak arıcılık sektöründe meydana gelen yeni teknik ve yöntemleri yakında görme imkanı bulunuyor.

Arıcılık festivali olduğu için arıcılık adına üretimi yapılan bal, polen ,arı sütü, propolis, apilarnal, balmumu, ana arı, oğul arısı, arılı kovan, bilumum arıcılık malzemeleri, arı ilaçları, arıcılık merası bitkileri, sertifikasyon kuruluşları, bankacılık ve arıcılık kredileri, organik arıcılık, konularında aktif çalışma sergileyen kişi kurum ve kuruluşların ayrıca arıcılık kitap yazarlarının ve akademisyenlerinin bir araya geleceği için zengin bir ortam oluşturmaktadır.

Başarı tesadüf değildir. Bu her sektörde bu şekildedir. Sizlerde arıcılık alanında doğru bilgi ve eğimi alırsanız istenilen düzeyde bal verimi ve başarıyı sağlarsınız. O yüzden bu şekide festival gibi etkinlirde bulunmaya çalışınız. Yine tekrar etmekte fayda var Arıcılık Festivali 30-31 Ocak 1 Şubat Cuma günü Feshane Kültür Merkezinde olacaktır.

paket arı
Önceki İçerikPerone Arı Kovanı Resimleri
Sonraki İçerikKarakovan Balı İçin Kasnağa Mum Takılması
Subscribe
Bildir

4 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments