Organik Arı Ürünleri Üretecek Arıcılar Aranıyor

0
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Bizleri zaman zaman ben organik bal üretiyorum ama satamıyorum işte bu haber tam size göre. Eğer organik arı ürünleri üzerine üretim yapıyorsanız aşağıdaki haberi okuyun ve tecrübelerinizi bizimle ile yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Umarız ürününüz için hak eden değeri bulursunuz.

Mersin Erdemli Merkezli Eğriçayır balı, sözleşmeli arıcıları ile beraber 2009’dan beri organik arı ürünleri üretiyor ve pazarlıyor. Sadece organik bal üretmediklerini, organik propolis, organik polen ve organik arı sütü de ürettiklerini belirten Eğriçayır firması sahibi Celal ÇAY, mevcut sözleşmeli arıcılarımız ile ürettiğimiz organik arı ürünleri çok fazla talep gördüğü için sistemimize yeni arıcılar eklemek istiyoruz dedi. Organik arıcılıkta en az bir yıl geçiş süresinin olduğunu en kısa zamanda bizimle sözleşme yapan arıcılarımız bu sürece hemen başlamış oluyor, erken başlayan erken organik arıcılığa geçiyor dedi. Organik arıcılık için kovanların boyasız olması gerekiyor, mevcut kovanları boyalı olmayan işletmelerin sisteme geçerken kovanlarını değiştirmeleri gerekmiyor, organik arıcılıkta 6 yıldan fazla tecrübemiz var, sistemimize yeni giren arıcılarımıza bir rehber gibi yardımcı oluyoruz,korkutmuyoruz, pestisit ve antibiyotik kalıntısız temiz ürün üretip tüketicilerimize sunmamız temel hedefimiz dedi.

Sözleşmeli arıcılarımız ürünlerini bize satmak zorunda değil, arı ürünleri hasatının sonunda bir birim fiyat veriyoruz, eğer arıcılarımız bu fiyatı uygun görürlerse ürünlerini bize satabiliyor, daha iyi fiyatveren bir başka firma bulabilirlerse o firmaya da verebilirler, sözleşmeleri devam eder, yada ürünlerinin bir kısmını bize satabilirler şeklinde devam etti. Celal Çay, sözleşmenin sadece üretilecekarı ürünlerinin organik arıcılık metoduna uygun yapılması hususunda olduğunu, arıcıya başka sorumluluk yüklemiyor, ürettiği ürünü istediği fiyattan istediği bir başka üçüncü firmaya da satabildiğini söyledi.

paket arı

Eğriçayır firması, kendi kovanlarından, ürettikleri ürünleri Eğriçayır markası ile pazarlıyor, sözleşmeli arıcılarının ürettiği ürünleri ise “Şahbaz Çaylı” markası ile pazarlıyor. Eğriçayır firması sözleşmeyapmak için arı işletmesinde aşağıdaki şartları arıyor.

– En az 150 kovan veya fazlası

– Kovanların boyasız olması veya bir yıl içerisinde boyasız yeni kovanlar ile değiştirebilecek işletmeler

-Anadolu’nun her yerinde özellikle yaylalarda üretim yapan işletmeler

-Arıcılık tecrübesi olan ilk defa arıcılık yapmayacak işletmeler

-Kovanların bakım tutumunu kayıt altına alabilecek işletmeler

satılık arı ve paket arı
0 0 vote
Yazı Puanı
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments