Türkiye’nin Ballı Bitkiler Florası

Türkiye’nin Ballı Bitkiler Florası
13 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 12.309 kez okundu.

Türkiye’nin Ballı Bitkiler Florası

Eğer arıcılık işini yapıyorsanız mutlaka ballı bitkiler konusunu iyi bilmeniz gerekir. Çünkü, arıcılık mesleğine başlamadan önce bulunduğunuz yerdeki bitki türünü ve arıcılık için uygun tabiat var mı yok mu diye bilmek gerekir ki ona göre yaptığımız işte başarılı olalım. Gidip hiç arıcılık için önemli bitki türü yok ise bütün sezonu boş geçirir ve arıcılığa küsersiniz. İşte bu durumda bulunduğu yerdeki ballı bitkileri bilmek için aşağıdaki bitki türlerini iyice okuyun ve çevrenizde de onlardan var mı yok mu diye araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

Ballı Bitkiler Florası; yine aşağıda paylaşmış olduğumuz ballı bitkiler ile ilgili yazıda bütün bitkilerin illere göre Türkiye’nin hangi dönemde ve hangi aylarda bitkilerin çiçeklenme yaptığını da görebilirsiniz. Ballı bitkiler florasına sahip bir yerde yaşadığınızı ve yeni bitkiler olduğunu çevrenizde görmeye başlayacaksınız bu yazıyı gördükten sonra.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz dökümanı altında bulunan ballı bitkiler ile ilgili resimlere bakarak hangi bitkinin ne olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Resimlere bakmanızı tavsiye ederiz.


Bir sonraki yazımızda ise Ballı Bitkilerin Çiçek Açma Zamanı hakkında yazımızı yazacağız.

Bir önceki yazımız olan Bal Satmak İstiyorum başlıklı makalemizde bal satışı yapmak, bal satıyorum ve bal satmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git