Türkiye’nin Ballı Bitkiler Florası

2
paket arı

Eğer arıcılık işini yapıyorsanız mutlaka ballı bitkiler konusunu iyi bilmeniz gerekir. Çünkü, arıcılık mesleğine başlamadan önce bulunduğunuz yerdeki bitki türünü ve arıcılık için uygun tabiat var mı yok mu diye bilmek gerekir ki ona göre yaptığımız işte başarılı olalım. Gidip hiç arıcılık için önemli bitki türü yok ise bütün sezonu boş geçirir ve arıcılığa küsersiniz. İşte bu durumda bulunduğu yerdeki ballı bitkileri bilmek için aşağıdaki bitki türlerini iyice okuyun ve çevrenizde de onlardan var mı yok mu diye araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

Ballı Bitkiler Florası; yine aşağıda paylaşmış olduğumuz ballı bitkiler ile ilgili yazıda bütün bitkilerin illere göre Türkiye’nin hangi dönemde ve hangi aylarda bitkilerin çiçeklenme yaptığını da görebilirsiniz. Ballı bitkiler florasına sahip bir yerde yaşadığınızı ve yeni bitkiler olduğunu çevrenizde görmeye başlayacaksınız bu yazıyı gördükten sonra.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz dökümanı altında bulunan ballı bitkiler ile ilgili resimlere bakarak hangi bitkinin ne olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Resimlere bakmanızı tavsiye ederiz.

Bir sonraki yazımızda ise Ballı Bitkilerin Çiçek Açma Zamanı hakkında yazımızı yazacağız.

paket arı
Önceki İçerikOrganik Arı Ürünleri Üretecek Arıcılar Aranıyor
Sonraki İçerikKlimalı Akıllı Kovan Geliştirildi
Subscribe
Bildir

2 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments