Hangi Tip Arı Kovanını Seçeyim?

1

SORU:
merhaba;
Her yeni gün farklı birşey çıkıyor, tam yeni birşey görüyorsunuz, ben bunda çok güzel verim alırım dedikten sonra karşınıza daha farklı birşey çıkıyor. 40 adet fenni kovan ile birlikte karakovan da yapmak istiyorum. İki farklı sistem var göndermiş olduğum resimlerdeki kovan ile hangisi daha mantıklı bi seçim olur?

Yazan: ensar akıncı


CEVAP:

Merhabalar, tabi ki her gün yeni bir gelişme olması arıcılık yönünden güzel bir şey. Hele ki ciddi anlamda faydası oluyorsa daha güzel olur. Resimleri göndermiş olduğunuz her iki kovanın belki artısı ve eksisi vardır. Ama bundan yapayım tam doğru diye bir şey olmaz. Arılığınızda normal fenni kovanın yanında bunlardan bir kaç tane bulundurun ve sezon bittikten sonra bakın bakalım gelişmeler nasıl bir sonraki sene ona göre şekil alırsınız.

kafkas ana arı

1 Yorum

  1. Merhabalar, tabi ki her gün yeni bir gelişme olması arıcılık yönünden güzel bir şey. Hele ki ciddi anlamda faydası oluyorsa daha güzel olur. Resimleri göndermiş olduğunuz her iki kovanın belki artısı ve eksisi vardır. Ama bundan yapayım tam doğru diye bir şey olmaz. Arılığınızda normal fenni kovanın yanında bunlardan bir kaç tane bulundurun ve sezon bittikten sonra bakın bakalım gelişmeler nasıl bir sonraki sene ona göre şekil alırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here