Arıcılığa İlkbaharın Hangi Ayında Başlamalıyım?

Arıcılığa İlkbaharın Hangi Ayında Başlamalıyım?
31 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 6.456 kez okundu.

SORU:
Arıcılığa yeni başlayacağım için, ilkhabarın hangi ayında nasıl başlamalıyım? Yani 1 arı kovanı mı almalıyım yoksa boş bir kovan alarak bunun içine koyabileceğim 5-6 çerçeveli arı mı alarak başlamalıyım? Teşekkürler

Yazan: ufuk kilic

CEVAP:
Ufuk bey, ilkbahar ayının Nisan ayında yani nisan ayının başında alabilirsiniz bir arılı kovan. Tabiki çerçeveli olarak da arı alabilirsiniz ama diğer türlü hem arı almış olursunuz hemde kovanınızı tedarik edeceğiniz için daha kolay olur. Genel olarak 4-5 adet arılı kovan almanız işi daha iyi takibiniz açısından kolay olacaktır. Çünkü bir arı kötü olurken diğer iyi arıları takip etme imkanınız olur.

Bir önceki yazımız olan 2015 Feshane Arıcılık Festivali başlıklı makalemizde 2015 arıcılık festivali, 2015 feshane arıcılık festivali ve arıcılık festivali hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Arıcılığa İlkbaharın Hangi Ayında Başlamalıyım? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet Güleryüz dedi ki:

    Ufuk bey, ilkbahar ayının Nisan ayında yani nisan ayının başında alabilirsiniz bir arılı kovan. Tabiki çerçeveli olarak da arı alabilirsiniz ama diğer türlü hem arı almış olursunuz hemde kovanınızı tedarik edeceğiniz için daha kolay olur.

Sayfa başına git