Bahçeme Arı Oğulu Geldi

Bahçeme Arı Oğulu Geldi
13 Mart 2016 tarihinde eklendi, 17.152 kez okundu.

Bahçeme Arı Oğulu Geldi (Arı Topluluğu)

Çevrenizde arı oğulu veya arı topluluğu gördüyseniz; 05433505091 nolu telefon numarasını acil olarak arayabilirsiniz. Çevrenizde bulunan gerekli arıcıyı size hemen yönlendirelim.

Sahipsiz arı oğulları kaybolmasın istiyoruz yada gerçek anlayan arıcılar tarafından değerlendirilsin. Özellikle büyük şehirlerde bu şekilde arı oğulları olup, belediyeler tarafından imha edilmektedir. Bizlerde bu şekilde arı oğullarının alınması için ve bu arıları görenler ile arıcıları buluşturmaya hedeflemekteyiz.

Bahçesine Arı Gelen Kişinin Okuması Gereken Kısım:

Eğer bahçeme arı oğulu geldi diyorsanız doğru adrestesiniz. Acele ve panik yapmaya gerek yoktur. Sitemizin iletişim bölümdeki formdan veye ilgili telefon numarasından bizlere ulaşarak size en yakın arıcımızı yönlendirebiliriz. Kesinlikle arıları ordan kovmak veya def etmek ilgili belediye çalışanları çağırıp arıları zehirlemeyin. Oraya gelen arı topluluğu, bal arısıdır. Belki siz arıcılıktan ve arıdan anlayamabilirsiniz. O yüzden dolayı size doğru ve bilen arıcının gelmesini istiyorsanız iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Arıcı Olarak Arı Oğulunu Alacak Kişinin Okuması Gereken Kısım:

bahçeme arı oğulu geldi 5Bizleri arayıp bahçemize veya evimizin bir yerine arı geldi deyip arayanlar oluyor. Bizlerde herkese yardımcı olamıyoruz. O yüzden dolayı Türkiye’nin bütün il ve ilçeleri olarak arıcı listesi oluşturmak istiyoruz.

Katılmak isteyenler aşağıda bulunan Arı Oğulu Toplama Formunu doldurup bize göndermesi gerekmektedir. Örneğin, Ankara ilinin Çankaya ilçesinde birisi bize ulaştı ve bahçeme arı oğulu geldi diye bize bildirdiği zaman bizlerde orada bulunan arıcımıza SMS atarak veya telefon ederek bahçesine arı gelen kişi ile bağlantı kurmasını sağlıyoruz. Biz arıcılar olarak arı oğullarına sahip çıkalım, çünkü belediye çalışanları bu tip arı oğullarını bilmedikleri için zehirleme yöntemini seçiyorlar malesef.

Her ilin merkezinde arıcılıkla ilgilenen veya arıcılık yapan arıcılarımız o ilde bu şekilde bizi aradığı zaman sizinle irtibat kurmasını sağlayıp, o vatandaşımızın bahçesindeki arıyı alıp hem bizim menfaatimize hemde arıları doğaya kazandırmış oluruz. Her şey arıcı için, her şey arı için el ele…

ARI OĞULU TOPLAMA FORMU (KATILMAK İSTİYORSANIZ DOLDURUN)

Ve paylaşalım bu yazıyı çok kişiye ulaşalım, duyarlı olmaya çalışalım. Aynı zamanda konu hakkında öneri ve düşüncelerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından yazabilirsiniz. Eğer bir sakınca görmüyorsanız yine yukarıdaki doldurmuş olduğumuz formdaki bilgileri aşağıdaki yorumlar kısmına da yazabilirsiniz. Yorumlar herkese açıktır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Arıcılıkta Kar Manzaraları başlıklı makalemizde 2016 yılı arıcılık kış manzaraları, arıcılıkta kar manzaraları ve arıcılıkta kış manzaraları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Bahçeme Arı Oğulu Geldi Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. ramazan dedi ki:

  arının ne mübarek bir canlı olduğunu ve doğaya olan katkısını biliyorum. giden her can soframızdan eksilenlerdir. hiç bir arıcı bu konuya duyarsız kalmamalı

 2. ali sarıfakıoğlu dedi ki:

  çok güzel düşünmüşsünüz tebrik ediyorum…. bu yapılan sadece arılar için deyil bütün insanlık için

 3. Gökhan dedi ki:

  Güzel bir iş

 4. Hasan Kızıltan dedi ki:

  Arıcı kardeşlerim şunu hatırlatmak istiyorum bazı arkadaşlar bahçede ilaçlama yapmaktadır buda Arıların ölümüne sebep olabiliyor bu yüzden ilac yapmadan evel arıcı kardeşlere haber verin arılarını kapatsınlar ve ilaçlamanızıda akşam üştü atarsanız daha iyi olur diyorum Teşekkürler

 5. ziya dedi ki:

  Madem insan olarak yaşamak ve yaşatmak istiyorsak, o zaman Arıyıda yaşaması için gereken çabayı göstermeliyizki doğa yaşasın insan yaşasın .

 6. selami çöloğlu dedi ki:

  memnuniyetle nevşehir ve ilçelerindeki oğulları alabilirim

 7. sercan dedi ki:

  Her turlu buyukte olan ari ogullari alabilirim 05434185616 burada. Ugrasabilirsiniz kutahya merkez. Ucret ne verirseniz

 8. HİLMİ GÖKHAN ÖZBAYRAKTAR dedi ki:

  bu fikir doğaya destek fikri çok güzel bir düşünce herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum şimdiden teşekkürler

 9. yalçın dedi ki:

  tebrik ederim harikularde düşünülmüş.

Sayfa başına git