Dünya Arıcılık Fuarı Apimondia’ya Gittiniz Mi

3
Jpeg
paket arı

Değerli arıcılar 45. Apimondia dünya arıcılık kongresi 4 Ekim itibari ile son günü olacaktır. Bir çok arıcımız katılmaya çalıştı ve güzel dönüşümler oldu. ARICILIK COM TR ailesi olarak bizlerde katıltık ve dünya çapında arıcılık adına güzel gelişimler var. Birbirinden farklı ve çeşitli malzemeler bulunmaktadır. Özellikle bal süzme makinelerinin çok farklı versiyonları görme şansımız oldu.

Yine konuşma yapan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin “ Türkiye’de 7 milyon 500 bin arılı kovan bulunuyor. Tüm kovanlar AKS diye projelendirdiğimiz Arıcılık Kayıt Sistemi içinde akreditedir. Bu uygulama dünyada ilk ve tek olan bir uygulamadır. Ülkemizde bulunan 80 bin arıcılık işletmemizde yıllık toplam 103 bin ton bal üretiliyor. Dünya çam balının %90’ının üretildiği Türkiye, dünyada tanımlanmış olan arı ırklarının %20’sine de ev sahipliği yapıyor. Biyolojik zenginlik bakımından da bulunduğumuz coğrafyadan kaynaklanan önemli farklılıklarımız var. Ülkemizde yedi farklı coğrafi bölgede farklı iklimler yaşanıyor diye konuşma yaptı.

Yine dünya arıcılık fuarında öğrendiğimize göre 2021 apimondia dünya arıcılık fuarı Rusya da yapılması planmaktadır. 46. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi bir sonraki yani 2021’de Rusya da yapılacaktır.

Sizlerde Dünya Arıcılık Kongresinde edinmiş olduğunuz izlenimleri yorumlar kısmından yazarsanız memnun oluruz. Sizler için hazırlanmış olduğumuz resimleri ve videoları paylaşıyoruz.

paket arı
Önceki İçerikRuhsatlı Arı İlaçları
Sonraki İçerikBal Çeşitleri Nelerdir
Subscribe
Bildir

3 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments