Bal Mağdurları

10
sahte bal dolandırıcılığı
sahte bal dolandırıcılığı
paket arı

Değerli ziyaretçilerimiz; malumunuz tv reklamlarında ticareti yapilan bal‘larin hakkında bilmenizi istediğim bir kaç husus var. Bu bal’lar kilosu 1.5 $ dolara Güney Amerika ülkelerinden, 45-50 derece sicakliklara maruz kalarak yaklaşık bir buçuk ay süren gemi yolu ile ithal ediliyor. Bilmenizi istediğim bal doğal bir arı ürünüdür ve doğal olan herşey gibi de balın naturel ortamındaki ısı değeri 24 derece civarındadır aynı tıbbi ilaçlarda olduğu gibi, eğer bal 45-50 derece sıcaklığa tenekeler içinde gemi üzerinde maruz kalırsa bünyesinde bulunan mineral değerler %5’e kadar düşer ve o artık bal değil hacmi olan bir zehirdir, ilaçlar da olduğu gibi.

bal reklamı

Size cazip gelen 5 kavanoz ve 5 kg petek balın 100 TL olması , ama işin gerçeği bunların maliyeti 15 $ dolar yani 36 tl ama size % 300 kâr ile yani 100 TL ye satılıyor. Burda dikkatinizi çekmek istediğim yukarıda açıkladığım gerekçelerle, siz 100 TL ye bal almıyorsunuz zehir alıyorsunuz ve çocuklarınıza yediriyorsunuz! Hem paranız gidiyor hem de bu bal yüzünden ileriki zamanlarda sağlik soruları yaşayacaksınız bunu bilmenizi isterim, takdir yine sizindir!

Son olarak; üzülerek, ülkemizde çok bilinçsiz tüketici var ve almış olduğumuz şikayetlerde insanların nasıl dolandırıldıklarına şahit olduk ve hayretler içinde kaldık..! TV’lerde söylenen şeylerle alakasız insanlara bal gönderildiği, bu bal’ların kurumuş ve simsiyah balın gönderildiği aynı zamanda denilen hediyelerin gönderilmediği gibi geri dönüş yapan müşterilere bu nasıl bal diye sorunca; hayır o balı siz bizden almadınız deyip telefonları yüzlerine kapatıyorlar. Çünkü bu tür ballları gönderirken bu dolandırcılar gönderici kısmına örnek veriyoruz “A balı” isminde bir isim yazıyorlar ve bu isimde bir firma varsa insanların tepkilerini bu ilgili firmaya çeviriyorlar. Sizlerden ricamız bir nebze olsun, bu tür paylaşımlar yaparak bunu önüne geçelim lütfen… Muhakkak çevrenizde buna benzer konulara şahitlik etmişsinizdir. Yaşadıklarınızı bizler ile paylaşırsanız insanları da uyarmış olursunuz. Aynı zamanda arıcılık sektörü adınada yapılan büyük bir haksız vurgundur. Saygılar…

paket arı
Önceki İçerikGüncel Arıcılık Kursları
Sonraki İçerikKatil Afrika Bal Arıları
Subscribe
Bildir

10 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments