Güncel Arıcılık Kursları

27

Bu sayfada ülkemizde güncel olarak arıcılık kursu verilen yerlerin ilanı yapılacaktır. Birbirimizi haberdar edelim.

Değerli arıcılar ve arıcılık yapmayı düşünen kıymetli ziyaretçilerimizi bu sayfamızın açılma sebebi ülkemizin farklı il ve ilçelerinde veya beldelerinde açılmış veya açılacak olan kursların ilanları yapılacaktır. Tabiki biz site yönetimi olarak her kurstan haberim olmayacaktır. Siz değerli ziyaretçilerimizde ricamız bulunduğunuz yerde arıcılık kursu var ise aşağıdaki “Yorum” kısmından şurada ve şu tarilende bulunmaktadır diye yorum atarsanız bizler de yazı içeriğine ekleyerek insanları görmesini sağlamış olur ve arıcılık adına ufak da olsa bir hizmet etmiş oluruz.

Türkiye Genelinde Güncel Arıcılık Kursu Veren Yerler:

YORUMLAR KISMINDA GÜNCEL ARICILIK KURS YERLERİ AÇIKLANMIŞTIR VE HER GÜN ÜYELERİMİZ TARAFINDAN YENİSİ EKLENMEKTEDİR..

 Duyduğunuz arıcılık kursları varsa lütfen yorum yaparak ekleyiniz…

27 Yorumlar

 1. ANKARA MAMAK HALK EĞİTİM MERKEZİNDE UZM.ARICI VE ÖĞRETMEN AHMET ŞEKER TARAFINDAN “ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ ” KURSU VERİLMEKTEDİR.TOPLAM 80 SAAT OLAN KURSTA 1-ARICILIĞA BAŞLAMA,ARILIK YERİ SEÇİMİ
  2-ARI IRKLARI
  3-ARININ ANATOMİK YAPISI
  4-ARI KOLONİSİ BİREYLERİ
  5-ARININ YAŞAMA EVRESİ
  6-İLKBAHAR VE KIŞ BAKIMI
  7-ARI ÜRÜNLERİ
  8-ANA ARI VE ARI SÜTÜ YETİŞTİRİCİLİĞİ
  9-ARI HASTALIKLARI,
  KONULARINDA EĞİTİM VERİLMEKTE VE KURS SONUNDA MEB. ONAYLI SERTİFİKA VERİLMEKTEDİR.BİLGİNİZE….

 2. Demirtaş ve çevre mahallelerinde Alanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üreticilere yönelik olarak arıcılık kursu başlatıldı.

 3. Nevşehir/Göremen – Arıcılık uzmanları tarafından verilen eğitimlerde, arıların mevsimsel bakımları, kovan bakımları, ana arı üretimi gibi konularda çiftçiler bilgilendirildi. 02 Şubat 2015

 4. Kastamonu/Cide – Kursu İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Aytaç GÜRBÜZ veriyor. Cidelilerin yoğun ilgi gösterdiği kursa 137 kursiyer kaydı yapıldı.26 Ocak 2015 tarihinde başlayan kursun süresi ise 80 saat. 15 Şubat 2015 tarihinde kursiyerler sınava girecekler. Sınavda başarılı olanlara belgeleri verilecek.

 5. Elbistan Tarım Gıda ve Hayvancılık, Halk Eğitim Müdürlüğü, Ziraat Odası ile İş-Kur tarafından düzenlenen arıcılık kursuna vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Abdurrahman Aygün, kursun 2 Şubat’ta başladığını, 13 Şubat tarihinde sona ereceğini belirterek, kursa 5’i bayan 75 kişinin devam ettiğini söyledi.

 6. Uşak ili merkezinde arıcılık kursu başlıyor.80 saatlik bu kursa pratik konularda Uşak Bal Üreticileri Birliği yönetim kurulu olarak her türlü desteği veriyoruz.Arıcılık yapsın veya yapmasın Sağlığına önem veren ya da sağlıklı yaşamak isteyen Bay / Bayan Özellikle gençleri bu kurslara bekliyoruz.

 7. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarım Köy Hizmetleri Başkanlığı tarafından 9 Şubat 2015 Pazartesi günü saat 9.00’da Malkara Kültür Sarayında ‘Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi Eğitim Programı’ büyük bir ilgiyle başlandı.

 8. Gölpazarı’nda “Sertifikalı arıcılık” kursu
  Gölpazarı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde “Sertifikalı arıcılık” kursu açıldı.

 9. Manavgat Halk Eğitim Merkezi’nde 16 Şubat tarihinde açılacak Arıcılık Kursu’na 15-40 yaş arası sigortası olmayan kişiler başvurabilecek.

 10. Karabük arıcılığının geliştirilmesi ve arıcıların tekniğe uygun olarak arıcılık yapabilmelerine katkıda bulunmak amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Arıcılık Kursları başladı

  • Özel Ünvan Meslek Eğitim Kursları Ankara ve İstanbul şubelerinden MEB onaylı Arı Yetiştiriciliği Sertifikası alabilirsiniz. Numarası Ankara Merkez Şube:0 312 433 66 70-71 İstanbul Şube : 0 216 632 76 59

 11. slm arkadaşlar ahmet şeker hoca isini bilen arı yetiştiriciliginin kitabını yaza bilecek kabiliyette bir hocadır bizzad ben kendim gördüm ve bilgisini nakış gibi kafama işledi arıcı arkadaşlara tavsiyem bu fırsatı kaçırmayın bilgin olsabile arıcı doslara saygılar ahmet hocamada teşekkürler
  büyükşehir belediyemizede bu imkanları sagladıgı için ayrıca teşekkür ederim

Yorumunuz veya görüşünüz nedir?

Yazı hakkında yorumunuz nedir?
İsminiz Nedir