2021 Yılı Bal Fiyatları

13
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Her yıl düzenli olarak bal fiyatlarını açılıyoruz. 2021 yılı içinde bal fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Ülkemizde nereye giderseniz gidin 2021 yılı doğal balın kilosu 150-200 TL gibi fiyatlardan aşağıya olmamalıdır. Buraya yazacağım fiyatlar doğal ve ticari olarak ikiye ayrılacaktır ama biz doğal olarak olması gereken bal fiyatlarını yazacağız. Ticari bal fiyatları hakkında bilgi vermek gerekirse, balın toptan olarak satıldığı ve yüzde 50 oranında şeker ihtiva eden ballar genel olarak ticari olarak geçmektedir. Bu tarz ballar pastanelerde ve fabrikasyon yapılan ürünlerde kullanılmaktadır.

Karakovan Balı: 200-250 TL fiyat aralığında olabilir. Eski kütüklerde yapılabilir yada normal fenni kovanlara konulan kasnaklar ile de üretimi yapılmaktadır. Doğal olması durumunda yapacağı fiyat aralığı yazdığım şekilde olabilir. Bizim belirttiğimiz fiyatlar size fikir vermesi açısındadır yöreye göre balın ihtivasına göre değişebilir.

karakovan bali 2021

paket arı

Kestane Balı: 200-300 TL arasında değişmektedir. Kestane bölgelerinin yoğun olduğu illerimizde üretimi yapılan bu ballar, ülkemizde az olduğu için yüksek fiyatlardan alıcı bulmakta olup, sağlık açısından da çok faydalıdır.

kestane bali 2021

Petek Bal: 100-200 TL arasında ortalama 150 TL civarında olabilir. Normal fenni kovanlardan elde edilen bu bal tamamen arıların yaptığı ağırlık olarak yaylalardan derlenmiş olan bir bal olup, araması güzeldir.

petek bali 2021

Süzme Bal: 150-200 TL arasında değişebilmektedir. Normal petek balın süzme haline getirilerek oluşturulmuş halidir. Bal süzme makinesi aracılığı ile süzülerek hasat edilmektedir.

suzme bal 2021

Ayçiçek Balı: 80-150 TL arasında olabilir. Ayçiçek tarlalarının yoğun olduğu örneğin Tekirdağ gibi illerden hasat edilen üründür. Ülkemizde bir çok yerinden ayçiçeği bulunmaktadır. Kısa zamanda kristalize olduğu ve çeşit olarak tek olduğu için fiyat olarak uygun olmaktadır.

aycicek bali 2021

Buraya yazmış olduğumuz fiyatları doğal ve hakiki üretim yapan üreticilerimiz için yazılmıştır. Şekerli bal üretimi yapanlar için ise bu fiyatlar ile alakası olmayıp farklı bir yazı konusu olmaktadır.

Yine bal almak isteyen kişiler için mutlaka bildiğiniz kişilerden ve güvendiğiniz internet sitelerinden almayı ihmal etmeyin. Önceliğiniz her zamana arısını bildiğimiz özellikle kişiliğini tanıdığınız çevrenizden almanızı şiddetle öneririz. Çünkü bir çok insanın kırsalda tanıdığı var o yüzden dolayı köylerden bağlantısı olan kişilerden almaya özen gösterin.

2021 yılı bal fiyatları hakkında sorularınız olursa aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi yazabilirsiniz.

satılık arı ve paket arı
4.3 4 votes
Değerlendirme
guest
13 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Erkan Adalı

Yeni sağım ve analize açıktır ballarımız.
Ortalama %50 kestane %50orman ve kır çiçeği balı kilosu 80tl tenekesi 2000tl.
Saf kestane balı kilosu 150 tl den tenekesi 3900tl.
Ayçiçek Balı kilosu 50 tl den tenekesi 1300 lira.
Tenekeler 25 ile 27 kilo arası bal almaktadır.
Tel; 05318126281

Davut Kır

Kayseri Bünyan da Arıcılık yapıyorum yayla çiçek balı süzme ve petekli kg fiyatı 120 TL

Alaattin bayguş

Marmara bölgesinde arıcılık yapmaktayım 1 tona yakın yeni balı aldım, toptan ya da perakende satıyorum. Ayrıca arı satışımda vardır

Uğur Evin

Hakiki Hakkari Şemdinli Balı üretiyoruz.
hakkari Şemdinli SoğukSu yaylasında Terslale çiçek Balı, Petek ve Karakovan ballarıda mevcuttur. İletişim UĞUR EVİN
+90 (553) 821 80 70

Emrah

Merhaba Bitlis Hizan karakovan bal üreticisiyim elimde almak istediğiniz kadar bal var elimde dediğime bakmayın çevrem de ki arıcılar dan ve benim kendi balım hakiki karakovan balı dır 1700 rakım da üretiliyor detaylı bilgi için aramanız yeterli 05380151734

Recep
Değerlendirme :
     

Doğal Malatya petek süzme bal katkısız Malatya dağların dan kilosu 110 TL en düşük fiyat bu 0554 2879547

Hakan
Değerlendirme :
     

Sivasta geven kekik ve çiçek balımız vardır. Karakovan ve Petek olarak bulunmaktadır uygun fiyattan toptan veya parekende yardımcı olunur.

Mustafa

150 kg tamamen organik herhangi bir katli bulunmayan balık vardır gumushane balıdır buranın balini bilen bilir çok güzel.kaliteli ilaçlı bir baldır çoğunluğu süzme az miktarda petekli bal vardır kg fiyatı ikisi icinde 150 tl dır ilgilenen arkadaşlar bu numaradan irtibata geçebilir

Zedin
Değerlendirme :
     

5 teneke balım mevcuttur yer bingöl bal sezonunda kesinlikle şurup verilmemiştir ilk defa bu işi bu sene yaptım tahlilden felan anlamam ancak isteyen tahlil edebilir malımın arkasındayım kekik geven balıdır makul bir fiyat verenler için balım satılıktır
Not: köyde olduğum için telefon çekmeyebilir mesaj bırakın ben dönüş sağlarım 05388273297

Mustafa BAHŞİ

Karakovan balı var kekik Toros dağlarından kg 250 ama Eylül de kesiyoruz bali

Yasin çetin

Sivas merkez çelebiler köyünde 100 cıta bal bulunmaktadır

Abdurrahman kizir
Değerlendirme :
     

500 kilo suzme balim var adiyaman da keven kekik haşul balidir topdan da verebilirim gezgin ariciyim tahlile acikdir her konuda irtibat gecebilirsiniz abdurrahman kizir

Mustafa kotan Erzurum Pasinler Pelitli köyü

Erzurum’da rakım 2100 de Pasinler Pelitli köyünde süzme bal kilosu 150 TL toptanda satarım 05366423200