2020 Yılı Bal Fiyatları

168
2020 yıl bal fiyatları
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Değerli arıcılarımız her yıl düzenli olarak bal fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz. 2020 yılı bal fiyatları hakkında yazı yazma zamanı geldi çünkü, bir çok noktada artık bal sağımları yapılmaya başladı. Ülkemizde en geç bal sağımları yaylalarda yapılmakta olup oralarda yine Ağustos sonu gibi yapacaklardır.

Öncelik olarak üretmiş olduğunuz balı reklamını aşağıdaki yorumlar kısmında yapabilirsiniz. Bir çok kişi bu yazıyı okuyup ve 2020 yılı bal fiyatları hakkında bilgi edindiği zaman sizi aşağıdaki yorumunuzu görmesi durumunda sizlere ulaşacaktır. Yorumunuz yazarken aşağıdaki forma uygun olarak yazmanız gerekir.

Bulunduğunuz il: Hangi ilde üretim yapmaktasınız yada ilçe adı.
Telefon Numarası: Mutlaka telefon numarası yazın ki sizlere insanlar ulaşsın.
Balın Özellikleri: Satmış olduğunuz balın özelliği hakkında bir kaç cümle bilgi verin ki bal hakkında müşteri bilgi sahibi olsun.

paket arı

Ülkemizde bulunan bal çeşitleri; kestane balı, ayçicek balı, yayla balı, lavanta balı, ıhlamur balı, çiçek balı ve akasya balı olarak çeşitlendirilmekte olup, üretim tekniğine göre de petek bal, süzme bal ve karakovan balı olarak gruplandırılmaktadır.

Bal toptancıları yani ticari olarak tüccarlar için 27 kg’luk teneke üzerinden 2020 bal fiyatları şu şekilde belirlenmiş olup, bunun altına arıcılarımızın satmaması uyun olur.
Bahar balı üçgül: 485 TL
Ayçiçek balı: 390 TL
Ayçiçek balı : 395 TL
Yayla balı: 490-550 TL arası

Üretim tekniğine göre;
Petek Bal: Normal olarak bildiğimiz arı kovanlarından üretilen A4 şeklinde olan çerçeveli ballardır. Çerçeveye önce suni bal mumu konularak arının iki tarafına bal doldurması beklenmektedir.

2020 petekli bal fiyatıSüzme Bal: Petekli balın bal süzme makinesi vasıtası ile süzme işlemi yapılarak kavanozlara konulmasıdır. Petekli olarak yemek istemeyenler için süzme bal tercih edilmektedir.

2020 süzme bal fiyatı

Karakovan Balı: İki türlü üretim yöntemi vardır. Birincisi eksi usul kütük kovanlarda üretilen tamamen doğal bir baldır. İkinci türlü ise normal fenni kovanlarda çerçevelere kasnak konulmak suretiyle yuvarlak şekilde yapılan karakovan kasnak balıdır. Karakovan balının süzmesi olmaz.

2020 yılı karaovan bal fiyatıFlora ve bölge durumuna göre 2020 bal fiyatları; ülkemizde bal fiyatları üretim yerine göre ve üretildiği bölgenin endemik çiçek çeşitlerine bağlı olarak fiyatları değişmektedir. Bizim buraya yazdığımız fiyatlar son tüketici için ve doğal bal için belirlediğimiz fiyat aralıklarıdır. Fabrikasyon ve sanayi usulü üretim için belirlenen fiyatlar değildir.

Kestane balı: 150-200 TL arası karadenizin bazı bölgelerinde farklı bitkiler ile 250 TL üzerinden fiyat verilmektedir.

Ayçiçek Balı: 50-80 TL arasında değişmekte olup, ayçiçek tarlaların yoğun olarak üretildiği alanlarda yapılmaktadır.

Akasya Balı: 80-100 TL akasya ağaçlarının yoğun olarak üretildiği bölgelerde elde edilmektedir.

Yayla Balı (çiçek bal): 100-150 TL civarında fiyatı görülmekte olup, yüksek rakımlı yayla ve dağ köylerinden elde edilen ballardır.

Karakovan Balı: 
Kütük kovan olarak: 200-250 TL arası
Normal arı kovanında kasnak çerçeveli olarak: 100-150 TL arasında değişebilir.

Yukarıda isimleri saydığımız 2020 bal fiyatları olarak tahmini belirlenen fiyatlardır. Bu fiyatlar direk arıcı olarak bildiğiniz ve insanlardan alabildiğiniz bal fiyatlarıdır. Elinizde üretimi yaptığınız bal fiyatlarını aşağıdaki yorumlar kısmında yazmayı unutmayın.

satılık arı ve paket arı
5 7 votes
Değerlendirme
guest
168 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Zeki Kara

Ben de Bartın Hasankadı beldesinde arıcıyım. Biz de kestane, ıhlamur ve yaban gülü karışık bal üretiyoruz. Özellikle Deli bal veya bölgede acı bal( tutan bal) olarak bilinen balı üretiyoruz. Özellikle astım, bronşit veya boğaz hastalıklarına iyi gelir. Sigara kullananlar için akciğeri temizleme özelliğine sahiptir. Kahvaltılık olarak değil, şifa için ilaç niyetine satın alınmalıdır.
İsteyenler alttaki numaradan ulaşabilirler.

0 554 386 66 81

Sabahattin erefe

Merhaba ben ızmır kemalpaşada arıcıyım 10 teneke cicek balım var güvenilir gerçek baldır teneke 27 kg fiyatı 750dir ihtiyacı olanlar duyrulur

Elif

Merhaba, Erzincan yayla (çiçek Balı) ve karakovan Balı satışım mevcuttur ilgilenenler ulaşabilirler

Cemil

Fiyat nedir?

habip elmas

SELAMÜN ALEYKÜM bana 1 ton bal lazım
Tek parça

Mehmet

İyi akşamlar 10 teneke kestane balı bakıyoruz teim :0535 312 7424

Cuma acet

Hakiki katıksız Karakovan balı bulunur. Ürünlerimiz kendi üretimimiz olup garantilidir. Ürünlerimiz yüksek rakımlı binbir çiçek barındıran dağlarda üretiliyor. Hakiki Sason balı. Yer Batman kilo 200

MEHMET ÖZDEMİR
Değerlendirme :
     

Merhabalar ANTALYA – GÜNDOĞMUŞ ilçesinden yazıyorum.Gündoğmuş’un yüksek toros yaylalarında yaklaşık 2500 rakımda üretim yapıyoruz. Toroslar endemik bitki açısından çok zengindir ve balımız kalitelidir. İçerisinde kekik, geven vb. Binbir çeşit bitkinin nektarı vardır. Yediğiniz zaman boğazı yakar.

Elimde 3 teneke sıvı bal ve birazda petek bal vardır.

Balın kilosu 100 tldir.

Tel. 0542 547 21 07

Deniz
Değerlendirme :
     

Erzincan Tercan yayla çiçek balı mevcut
Petek ve süzme
Çok az kaldığından dolayı ucuzdan veriyoruz kilosunu 60tl
05383532594 iletişime geçmek isterseniz

Last edited 6 ay önce by Arıcılık Com
Hamza
Değerlendirme :
     

Merhaba elimde 25 kglik 12 teneke kestane ıhlamur balı mevcut kg 100 TL
Toptan alımda indirim yaparım
Tel: 05315061072

Last edited 6 ay önce by Arıcılık Com
Bayram
Değerlendirme :
     

Merhaba pötürge balpinar yaylasının keven balını satıyorum bu sene durum iyi olmadığından hiç petek alamadık hepsi süzme bal toplam 300 kg var kg toptan olursa 70tl veririm tel 05396521016

Mustafa DEĞERLİ
Değerlendirme :
     

Cumleden selamunaleykum… ORDU .KUMRU da yaptigimiz ballarimiz su sekildedir… kestane ve çicek bali 150 tl . Deli bal (komar bali ) 300 tl dir. Ballarimiz rakimi 200 ustu yaylalarda yapilmaktadir endemik bitki cesitligi oldukca fazladir fiyatlari uygun tutulmustur gercekten cok zor sartlar altinda elde ediyoruz sizlere kaliteli ballar satabilmek icin bu zahmeti cekiyor ve 1 gram seker vermiyoruz 05428447577 ordu kumru mustafa degerli

Last edited 6 ay önce by Arıcılık Com
Ceylan

Merhaba
İstanbul’a gönderiyor musunuz?
Instagram yada Facebook sayfanız var mı?

Ramazan kurt
Değerlendirme :
     

Saglık bakanlık onayı olmayan bal güvenilir deyil 2019 Eylulde internet ten BINGOL Arıcılar birliğinden 10 Kg Karakovan 10 kg Petek 27 kg suzme teneke bal aldım Bal hala duruyor Karakovan hariç Petek ve suzme şeker çıktı Şuanki yurt dişındayım Turkıye dönünce dava edeceğim Sahtekarlara hapis cezası geldi çok iyi oldu

Melih TAŞAN

Ramazan Bey Merhaba,

Ballarda şeker çıktığını nerden anladınız, nasıl şeker çıktı. Tam olarak açıklarmısınız. Bilgi verebilirmisiniz lütfen.

Ahmet Gültekin
Değerlendirme :
     

Gaziantep te yapıyorum , zahter(kekik), sumak ve hünnap odaklı balımız gerçekten lezzetli ve şeker vermiyoruz asla ! Petek & süzme 120 tl //karakovan 150 tl telefon: 0505 009 8127 İnstagram adresi : gulsahrr27ahmtgultkn

Last edited 6 ay önce by Arıcılık Com
Beytullah çakır

Düzceden yazıyorum 160 liradan 92.8 analiz raporlu kestane balım var 8 teneke kaldi almak isteyen tenekesi 4000 liraya vericem parakende 180 satiyorum 0538 452 67 20. 5 tenekede deli acı bal vardır.

Emre Dere

Bartın
Orman gülü(deli bal):kg 350 TL
Kestane & Ihlamur ve orman çiçekleri karışık kestane balı : 130 TL
Emre 05416686410

Eren

Merhaba
Bende Bingölde Arıcılık yapıyorum
Bingöl oğuldere köyü (Buban)
Yüksek rakımda ve genelde geven ve kekiten alıyorum balı katkısız ve gerçekten iyi kalitede bir bal
Süzme ve petek bal mevcuttur arzu eden olursa toptan yada parekende verebilirim
Wassap üzerinden yazarsanız yardımcı olabilirim
05352756274 (Eren)

Bilal

Erzurum un en yüksek dağlarından özenle topladığımız petek ballarımızı sizin damak tadınıza uygun olarak topladık almak isteyen arkadaşlar iletişime geçebilir hayırlı geceler 05389436783

Hüseyin Bayraktaroğlu

İzmir akasya çaltı karışık 70 hayıt balı 100

Eyüp Öztürk

değerli arkadaşlar Böyle Bir ekonomide değerli arkadaşlar Böyle Bir ekonomide böyle bir enflasyonda kaliteli gerçek manada insana sağlığa zararı olmayan faydası olabilecek ciddi bir balı elinize geçebilecek en uygun fiyata ulaşmak istiyorsanız eğer lütfen telefon numaram üzerinden adres ve iletişim Bilgilerinizi iletiniz Kargo fiyatı içerisine dahil olmak üzere kilogram fiyatı 75 TL’dir Erzurum İspir yöresinden gelmekte olan çiçek balımız oldukça yüksek rakımlarda elde edilmekte ve çevresinde herhangi bir meyve tarlası meyve bahçesi bulunmamaktadır süzme kilogram fiyatlarımız 100 TL petek balı kilogram fiyatlarımız 75 TL’dir telefon numaramız 0533 0 34 43 05

Ceylan

Merhaba
Instagram yada Facebook sayfanız var mı

Mustafa

Fiyat 80 TL

Mustafa

Doğal katkısız süzme balımız vardır. Karabuğday Kekik ve kır çiçeklerinden elde edilen balımız tamamen doğaldır. Bal akımı zamanında şeker kullanılmadı. Balımız soğuk havalarda katılaşıp donma yapabilir. Sıcak su içerisinde çözülüp tüketilir. İsteyenlere gönderilir. Yer Eskişehir Odunpazarı
TEL 05065078420

özcan elibol

Aksaray’ın sönmüş volkanik Hasan Dağı’nın 1700m üstü rakımlarında (Helvadere Kasabası) kekik, meşe, keven ve sezonunda ardı sıra açan envai yüksek rakımlı çiçeklerden üretilmiş balımız mevcuttur Arıcılığa aile ve çevremizin organik bal ihtiyacını karşılamak üzere yaklaşık 10 yıldır amatör olarak yapıyoruz. Her sene üretim alanımızda satışını tamamladığımız bal satışını malum şartlardan bitiremedik. Karakovan kg 300tl, petek kg 180tl, süzme 150tl dir. Coğrafyayı ve organik bal üretiminin ne kadar sınırlı ve zor şartlarını bilen arkadaşlar lütfen makul fiyat tekliflerin dışında teklifte bulunmayalım amatör bal üretimini koruyalım. Hayırlı alışverişler.

Dağlı

Arkadas lar elimde sınırlı kiloda dağ balı mevcuttur hakiki organik bal mumunu felan arı kendi yapmıştır kilo 500 elimizde 3 kilo bal mevcuttur almak isteyene duyurulur

Last edited 9 ay önce by Dağlı
BARIŞ ÖKTEN

arkadaşlar elimde 22 teneke lavanta balı bulunmaktadır almak isteyen arkadaşlar araya bilir 05466192743

Satılmış gültekin

Arkadaş elimde yayla çiçek balı bulunmaktadır 250 kilokadar kilogram fiyatı 60 TL İstanbul içi elden teslim edebilirim

Ömer

ERZURUM AŞKALE TOKÇA KÖYÜ DAĞLARINDAN ÖZELLİKLE KEKİK VE GEVEN ÇİÇEKLERİNDEN ELDE ETTİĞİMİZ A KALİTE BALIMIZI TOPLU VE PERAKENDE OLARAK TÜRKİYENİN HER YERİNE YOLLUYORUZ ŞEKER ORANI %01.17 TARIM BAKANLIGI ONAYLI İletişim: 05303481138 Ömer Yılmaz ( Kg Fiyatı 120 TL dir Toplu Alımlarda Yardımcı Oluruz)

Said Çelik

Orta Doğu toroslar olarak da bilinen Binboğa dağlarından elde edilen yayla Geven balı kg fiyatı 90 TL dır kargo alıcıya aittir.
İletişim 0543 475 4631

GaziMaraş

Kahramanmaraş yayla bali süzme 125′ kg kadar mevcuttur.
Kilogram fiyatı 120 ₺
Tl no: 0551 035 00 04

Ahmet Nazmi

Giresun Yayla Kestane Balı toptan 100₺
Bayburt Yayla Balı 80₺
Giresun Yayla Orman Gülü balı 100₺
Giresun Yayla kekik,zifin,avu üçlü yayla balı 100₺
Toplamda kalan 200kg kadar var ve fiyatlar toptan fiyatdır.
İletişim 5433576851
Kredi kartına tek çekim yapabilirim

İshak bağatur

Ben bitlisliyim ama ispirin yüksek dağların 200 0 üsstü rakm geceleri soğuk olmasından dolayı aracılar hayalkırıklığı uğradıkları yerleşim alanları arılar üşümiyecek şekilde Karakovan ballar tahmin etmekteyiz balın değerleli çok yüksek fiyatları ona göre düşük 250 tl

Ferdi

Zonguldak ilaclik kestane bali 150 tl katkisiz organik

Ömer çiftçi

Çanakkale Lapseki Dereoba köyünden kekik, ıhlamur, kestane, meşe ve çam ağırlıklı süzme bal 80 TL/ kg

hamza

tel no alabılırmıyız

Ömer çiftçi

5321710826

Ayaz gundodu

Batman Sason yöresinin doğal kekik çiçek balı bulunur süzme 90 karakovan 180 isteyen varsa arasn 05364606945 4 ton bal var

İsmail Başaran

Admin normal Petek balına 100/150 yazmışsınız sonra Karakovan kasnak balına da aynı fiyatı yazmışsınız karakovanın fiyatı farklı olması gerekmez mi ❓

HGAZİ KARACA

Bulunduğu bölge:BİLECİK/İNHİSAR
TEL:0.554.4030446
BALIN ÖZELLİĞİ:Çiçek Balı
FİYATI:PETEK:70 TL/KĞ
SÜZME:66TL/KĞ

Muzaffer Onur

Bulunduğunu Bölge: Bilecik/Bozüyük/Cihangazi
Telefon Numarası: 0535 080 33 01
Balın Özellikleri: Rhododendron Çiçeği Balı
Fiyat: 1 kg Kavanoz 70 TL

Anadolu Üniversitesi tarafından bal analizi yapılmıştır.
Her yıl 5 teneke olarak Almanya/Köln’e gönderim yapıyoruz.

Abdulsamet Kocaağa

‘Merhaba Üretim Bitlis/Tatvan Aricilik Yapmaktayiz Bitlis Meşhur Bal Karakovan ve Toroslarin cok Zenginliği çiçek florasindan dolayı lezzetli harika bi bal 1inci kalite bal şekerli fiyat 40 tl
Yaklaşık 5.Ton Var Alıcı Kişiye Şimdiden Hayırlı olsun. 0553 012 60 29

Kamil yazıcı @kmlyzc53

Merhabalar

Rize Kaçkar dağlarında 3100 rakımda bulunan arılarımdan aldığım 50kg balı satıyorum.

(Ayrıca saf kestane balımda var.)

Net olarak bilmiyorum ama Türkiyenin en yüksek rakımında bal ürettiğimi düşünüyorum.

Arıların bulunduğu konum (3100m)

İsteyenlere konum ve fotoğraf bilgisi verilir.

Balım analize açıktır. Prolin ve antioksidan değerleri için analize gitmiştir ortalama 1 ay sonra cevap gelecektir.

gökhan

Cep numaranızı yazar mısınız?

Mahmut

Siirt Pervari sadece Karakovan balı bulunuyor,tamamen doğal,analiz yapılabilir,
Perakende fiyat:200
Toptan fiyat:180
05071275670

Hamit

Merhaba herkese
Bana yaklaşık bir ton süzme bir ton battal boy petek lazım
Tamami sırlı olmak kaydıyla lütfen fiyatlar uçuk olmasın
Tel no 05541236161

Ayaz gundodu

Hangi fiyat alariginda istiyorsun

Ahmet Nazmi

Giresun Yaylası Orman Gülü (Mor Komar çiçeği) balı 80-85 kg kaldı fiyatı toptan 120₺ daha az alım için WhatsApp yazabilirsiniz.
Bayburt Yaylası Çiçek balı 100kg civarı kaldı toptan 110₺ daha az sipariş için WhatsApp’tan yazabilirsiniz

Giresun Yayla Kekik balı toptan 120₺

Bu 3 bal cinside kendi imalatımız olup teste, analize açığız.

Bayburt Yayla balı 1700-1800 rakımda yetişmiş olup hepsi 220kg idi son kalan 80-85 kg tek seferde alıma bir miktar daha indirim olabilir.

Ahmet Nazmi 05433576851

Ahmet Nazmi

Ayrıca Giresun Yayla Kestane balı var 60kg kadar kaldı ve hepsi yeni sezondur.
Kestane balı toptan kilosu 120’den verecem

05433576851 Ahmet

Bünyami Başal

Gümüşhane / kelkit Merhaba arkadaşlar çiçek balı poleni yüksek derecededir 1000kg mevcut kg fiyat petek =45tl toptan 35tl ilgilenen arkadaşlar 05347228220 numaradan ulaşabilir

Sezgin Demirhan

Kaçkar dağı eteklerinde yetiştirilen arılarımız ve %100 organik ballarımız ile siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.
Süzme bal :100 TL
Petek bal : 100 TL dir
Not : her türlü tahlilde açığız. Şeker oranı 0.3 polen zenginliği üsst seviyededir.

Osman

Merhaba iyi günler Erzurumda üretim yapmaktayım elimde 750-800 kilo civarımda balım mevcuttur . Şekersiz tahlile açıktır . Ciddi alıcıyla anlaşır toptan vermek istiyorum Parekende fiyatımız 120

İrfan ildokuz

Merhabalar elimde 150 kg bal bulunmakta ığdırın 2700 rakımlı yaylasında üretimi yapılmıs olup saf çiçek balıdır tahlilleri yapılmıştır çok kaliteli baldır Her türlü analize açıktır fiyat : kg 150₺ almak isteyenler ulaşabilir

seyhan

2700 ari yasamaz

İSMAİL

Süphan dağı eteklerinde yetişen şekersiz katkısız organik kekik, geven ve çiçek balım var. 1 ton kadar. Süzme 75 TL. Karakovan 140TL. Toptan alanlar için indirim yapabilirim. Ben tahlil yaptırdım. İsteyende yaptırabilir. Balım katkısızdır. İrtibat: 0507 048 25 86

raci

Hakiki referanslı bingöl karakovan süzme bal alımı yapılacak.yer istanbul….fiyat

Bilal

Kars Kağızman yayla balımızın şeker oranı yüzde 0.3, çiçek oranı ise yüzde 75dir. Kg fiyatı 100 TL dir. İsteyen tahlil yaptırabilir. Balımız kalitelidir. Türkiyemizin heryerine kargo gönderilir ( kargo alıcıya aittir).

Murat

Kaya balı alıcı bulunur mu. Yada kilo nekadara satılır. Bildiğim kaya balı var da.

Ersin Kcmn

2000_2700 metre rakımda BAYBURT ta kimyasallardan uzak yüzde yüz doğal toplam 300 kg çerçeve ve süzme çiçek balımız vardır.. Toptan ve parekende satış fiyatı 300 tl.. Not her bal görünümlü zehirlerle karıştırmayalım. Ciddi alıcılar arayabilir. 05436017135