Arılar Yok Olursa Ne Olur

2
arılar yok olursa ne olur
paket arı

Arıları yok olduğunu düşündüğünüz zaman insanlık için geri sayımda başlayacaktır. Çünkü hayattaki bütün bitkilerin birbiri ile popülasyon yapması için arıları ihtiyaç vardır. İşte tam burada böyle bir canlının yok olduğunu düşündüğünüz zaman bizim için zor günler gelecektir. Bizlerde arıcılık yapanlar olarak en çokta bizi ilgilendiren bir konu. Yine bizler arıcılık yaparak insanoğlu için ve bu yaşamın devamı için büyük katkıda bulunduğumuzu unutmayın.

Belki hala kulağınıza gelmedi ama dünya üzerindeki arı popülasyonu ciddi tehlike altında. Belki Einstein o çok bilinen “Arılar yok olursa, ilerleyen yıllarda insan nesli de yok olur” sözünü hiç söylemedi ama arıların ortadan kaybolması halinde dünyanın besin kaynaklarının ciddi oranda azalacağı bir gerçek. Günümüzde bakıyoruz seralarda bile bitkilerde daha fazla tozlaşma elde edebilmek için bombus arıları ile daha fazla verim alınmaya çalışılmaktadır.

İşte bize bu durumu anlatan güzel bir videoyu Kuz Gesagt tarafından hazırlanan bu altı dakikalık video bize arıların önemini, neden öldüklerini ve onlarsız bir dünyanın halini bize çok güzel özetliyor. Sadece daha renkli, daha çeşitli bir çevre için değil, geleceğimiz için de arılara sahip çıkalım.

Hep birlikte izleyerek arılar yok olursa ne olur sorusuna cevap bulmak için lütfen insanların bilinçlenmesi için paylaşalım…

paket arı
Önceki İçerikArıcılık Desteklemelerine Müracaatlar Bitiyor
Sonraki İçerikProfesyonel Arılıklar
Subscribe
Bildir

2 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments