Profesyonel Arılıklar

0
paket arı

Arıcılarımız için en önemli konu arılık yerinin seçilmesi ve belirlenmesidir. Daha önceki yazılarımızda arılık yeri hakkında gerekli yazı ve dökümanlar paylaşmıştır.

Bugün sizlerle paylaşmak istediğimiz ciddi anlamda arıcılık yapan yani profesyonel arıcıların arılıkları ile ilgili resimler paylaşmak istiyoruz. Aşağıda göreceğiniz resimler profesyonel arılıklardan alınan görüntülerdir.

Arıcılıkta başarılı olmak istiyorsanız mutlaka arıcılık yerinin iyi seçmeliyiz. Arılar içi seçtiğimiz bu yer öncelik olarak rüzgar almayan ve zengin bitki örtüsü olan yere yakın olmalıdır. Yani arıların kovandan çıkıp doğaya gittiği zaman bal özü veya polen gibi kaynakları rahatlıkla bulabileceği yerler olmalıdır. Siz arı kovanlarını alıp ormanlık ve dağın içine bırakırsanız bu arılar dışarıda bir şey bulamadığı gibi kışıda geçiremez ve sönerler. O yüzden arılığınız seçerken çevrenizdeki kişilerden bu kişiler dediğimiz arıcılık yapan insanları görüş ve önerilerini almalıyız ve ona göre arılık yerini seçmek en doğru karar olacaktır.

paket arı
Önceki İçerikArılar Yok Olursa Ne Olur
Sonraki İçerik2015 Yılı Bal Fiyatları
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments