Profesyonel Arılıklar

Profesyonel Arılıklar
20 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 6.004 kez okundu.

Profesyonel Arılıklar

Arıcılarımız için en önemli konu arılık yerinin seçilmesi ve belirlenmesidir. Daha önceki yazılarımızda arılık yeri hakkında gerekli yazı ve dökümanlar paylaşmıştır.

Bugün sizlerle paylaşmak istediğimiz ciddi anlamda arıcılık yapan yani profesyonel arıcıların arılıkları ile ilgili resimler paylaşmak istiyoruz. Aşağıda göreceğiniz resimler profesyonel arılıklardan alınan görüntülerdir.

Arıcılıkta başarılı olmak istiyorsanız mutlaka arıcılık yerinin iyi seçmeliyiz. Arılar içi seçtiğimiz bu yer öncelik olarak rüzgar almayan ve zengin bitki örtüsü olan yere yakın olmalıdır. Yani arıların kovandan çıkıp doğaya gittiği zaman bal özü veya polen gibi kaynakları rahatlıkla bulabileceği yerler olmalıdır. Siz arı kovanlarını alıp ormanlık ve dağın içine bırakırsanız bu arılar dışarıda bir şey bulamadığı gibi kışıda geçiremez ve sönerler. O yüzden arılığınız seçerken çevrenizdeki kişilerden bu kişiler dediğimiz arıcılık yapan insanları görüş ve önerilerini almalıyız ve ona göre arılık yerini seçmek en doğru karar olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Şehirde Arıcılık başlıklı makalemizde istanbulda arıcılık, şehirde arıcılık ve yerleşim yerinde arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git