Arıcılık Desteklemelerine Müracaatlar Bitiyor

2
Arıcılık Desteklemelerine Müracaatlar Bitiyor

Arıcılara, her yıl olduğu gibi bu yıl da arılı kovan başına destekleme ödemesi yapılacak. Desteklemelere müracaatlar 1 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Konu ile ilgili olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinde yapılan duyuruda; “Arıcılık kayıt sistemine (AKS) kayıtlı, en az 30, en fazla 1000 adet arılı kovana sahip yetiştirici/üretici örgütü üyesi arıcılara, her yıl olduğu gibi bu yılda arılı kovan başına destekleme ödemesi yapılacaktır.

Arıcılık desteklemeleri, ödemesinden yararlanacak arıcı, arılarının bulunduğu ilin, İl/İlçe Müdürlüğüne müracaatları 1 Haziran 2015 tarihinde başlayacak olup bu müracaatların son başvuru tarihi 10 Temmuz 2015 tarihidir. Müracaatların şahsen veya üyesi olduğu yetiştirici/üretici örgütü aracılığı ile olması gerekmektedir.

İl veya İlçe Müdürlüklerimize müracaat eden yerli arıcılarımızın desteklemeye esas kovan sayım ve kontrolleri 9 Ekim 2015 tarihine, gezginci arıcılarımızın desteklemeye esas kovan sayım ve kontrolleri ise 4 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecektir. Tüm halkımıza saygı ile duyurulur” denildi.

2 Yorumlar

  1. 32 plakaya 96 tl verdim hep destek olsa ne yazar arıcılar birliğine üyelik 600 tl yıllık aidat 150 tl geri dönüşümü nedir kovan başına 10 tl oda eksik olsun ,

Yorumunuz veya görüşünüz nedir?

Yazı hakkında yorumunuz nedir?
İsminiz Nedir