Arıcılık Kursu

16
arıcılık kursu
paket arı

Online Arı Yetiştiriciliği (Arıcılık) Kursu

Arıcılık com tr olarak online arıcılık kursu eğitimi vermekteyiz. Almış olduğunuz arıcılık sertifikası ile her türlü hibe ve devlet desteği başvurabilirsiniz. E-devlette görünmekte olup, her şey resmi olup, her türlü kurum ve kuruluşlarda geçerlidir.

EĞİTİM PROGRAMINA BAŞVURULAR KONTENJANLAR İLE SINIRLIDIR.
aricilik kursu 3

Arıcılık kursu tarihleri ve gerekli ücretler ile ilgili bilgi almak için alttaki Whatsap hattımıza tıklayınız.
Buraya tıklayarak gerekli bilgileri isteyebilirsiniz.

aricilik kursu 1

online arıcılık kursuArıcılık öğrenmek isteyen ve bu işi hobi yada ticari olarak yapmak isteyen kişiler aşağıda bulunan arıcılık kurslarına giderek bu eğitimleri alabilirler. Ülkemizde arıcılık kursu veren kurumlar olarak arıcılar birliği, halk eğitim merkezleri ve İstanbul ilinde İSMEK kurs merkezlerinden ayrıca özel kurumlarda tarafından arıcılık kursu eğitimi alabilirsiniz. Bu kurumlarda eğitim durumlarına göre ve verdikleri eğitim içeriğine göre açıklamalarda bulunacağız.

Arı yetiştiricisi olmak isteyen arıcı; kendi başına ve belirli bir zaman içerisinde, arılı kovan hazırlayabilmek, ana arı, oğul arı ve arı ürünleri üretme, arı kovanı bakım, arı beslenme, arı ürünleri hasadı, arıcılık malzemeleri ve aletleri bakım ve onarım işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip kişilerin almış olduğu eğitim kurslarıdır. Bu kurumlarda bulunan arıcılık alanında, uzman kadrosu ile, arıcılık hakkında bilmeniz gerekenleri profesyonelce aktarmaktadırlar.

A) Arıcılar Birliği Arıcılık Kursu: Ülkemizde devletin vasıtası ile kurulan arıcılık birlikleri aracılığıyla arıcılık kursu almak isteyen kişilere eğitim verilmektedir. Ülkemizde her ilde arıcı birlikleri vardır lakin, her ilde aktif olarak faaliyet gösterilmediği için hepsi kurs vermiyor. Genel itibari ile büyük illerde başta İstanbul olmak üzere arcılar birlikleri ana arı ve arıcılık kursları vermektedir. Belirli ücret karşılığında bu kursları alabilirsiniz. Özellikler İstanbul arıcılar birliği her ay düzenli olarak arıcılık kursları düzenlemektedir. İlgili internet sitesinde bulunan telefon numaralarından her zaman bilgi alabilirsiniz. Türkiye’de bulunan arıcılık birliklerine http://www.tab.org.tr/ ilgili sitesinden ulaşabilirsiniz.

B) Halk Eğitim Merkezleri Arıcılık Kursu: Milli Eğitim Bakanlığı altında bulunan il ve ilçelerdeki müdürlükler vasıtası ile arıcılık kursları alabilirsiniz. Özellikle ilde ve ilçedeki milli eğitim müdürlüğü bünyesinde bulunan halk eğitim merkezlerine giderek ne zaman kurs olduğu sorabilirsiniz. Genel olarak buralarda belli bir kontenjanı bulunca her zaman açılmaktadır. Kurslarda devamlılık şartı aranmakta olup, devamsızlık durumunda arıcılık kursundan kaydınız silinmektedir. Halk eğitim merkezinin vermiş olduğu arıcılık kursu ücretsiz olup bütün il ve ilçelerde vardır. Halk eğitim merkezlerinin ilgili numaralarına http://www.meb.gov.tr/baglantilar/mem/index_ilmem.asp kısmından ulaşabilirsiniz.

C) İSMEK Arıcılık Kursu: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat Ve Meslek Edindirme Kursları aracılığı ile ücretsiz olarak belirli dönemlerde arıcılık kursu alabilirsiniz. Belirli sayıyı bulduktan sonra İstanbul ilindeki kişiler bu kurslara katılabilir. Bulunduğu adrese en yakın İSMEK merkezine giderek yada http://kursiyer.ismek.org ilgili internet sitesinden de kayıt yaptırabilirsiniz. İsmek kurumunun resmi internet sitesi http://www.ismek.ist bu adresten bakabilirsiniz.

D) Özel Kurumlar ile Arıcılık Kursu: Ülkemizde de özel kurumlar vasıtası ile arıcılık kursları alabilirsiniz. Genel olarak büyükşehirlerde bulunan bu kurumlar eğitim olarak ve kalite açısından yeterli seviyede olmaktadırlar. Bununla ilgili olarak internette özel arıcılık kursları olarak arattığınız zaman bir kaç seçenek bulabilirsiniz.

Arı Yetiştiriciliği (Arıcılık) Kursu Sertifika Programımız toplam 80 saat olup, kurs içeriği şunlar:

  • Bal arısı ırkları
  • Koloni bireyleri ve düzeni
  • Mevsimsel bakım ve kışlatma
  • Bal üretimi
  • Diğer arı ürünlerinin üretimi
  • Ana arı yetiştiriciliği
  • Ballı bitkiler ve gezginci arıcılık
  • Arı sağlığı

Arıcılık Kursuna Kimler Katılabilir?

– En az okur yazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar,
– Arıcılık Sertifikası almak isteyenler,
– Arıcılık alanında kendisini geliştirmek isteyenler.

Arıcılık Kursu İçin Gerekli Belgeler:

– Öğrenim Belgesi (En az okur yazarlık seviyesinde)
– Nüfus cüzdanı fotokopisi
– İki adet vesikalık fotoğraf

Siz değerli ziyaretçilerimize arıcılık kursu hakkında yukarıdaki bilgiler çerçevesinde bir şeyler yazmaya çalıştık. Yine konu hakkında sorularınız olursa aşağıda bulunan Yorumlar kısmında bizlere yazmanız durumunda her zaman cevaplamaktan mutluluk duyarız.

paket arı
Önceki İçerik2022 Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi
Sonraki İçerik2023 Yılı Arıcılık Desteklemeleri
Subscribe
Bildir

16 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments