Arı Saldırısına Uğrayan Çiftçi Öldü

3
paket arı

Arı Saldırısına Uğrayan Çiftçi Öldü

İnegöl’de arıların saldırısına uğrayan çiftçi ve köpeği öldü. Bursa’nın İnegöl ilçesinde kovanı kontrol etmek istediği sırada arıların saldırısına uğrayan yaşlı adam hayatını kaybederken, köpeği ise telef oldu.

arı saldırısına uğrayan çiftçi öldü 1Edinilen bilgiye göre, Kulaca’da ikamet eden 78 yaşındaki Halil Cebe, evinin bahçesinde bulunan arıları kontrol etmek için kovanın kapağını açtı. Kapağın açılmasıyla birlikte arılar yaşlı adama ve yanında bulunan köpeğe saldırdı. Yürüme engelli olduğu için üç tekerlekli motosikletinden kalkıp kaçamayan ve çok sayıda arının sokması üzerine fenalaşan başlayan yaşlı adam, telefonla ailesini arayıp durumu bildirdi.

Eve gelen aile fertleri yaşlı adamı yerde yatar vaziyette, elleri, yüzü ve vücudunun çeşitli yerleri şişmiş ve kızarmış halde buldu. Hemen sağlık ekibine haber verilirken, yürüme engelli olan yaşlı adam gelen 112 ekibinin ilk müdahalesinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

HAYATA BİR GÜN TUTUNABİLDİ
Hemen ameliyata alınan yaşlı adamın ense kısmından ve vücudunun çeşitli yerlerinden 30’un üzerinde arı iğnesi çıkarıldı. Yoğun bakıma alınan yaşlı adam hayata ancak 24 saat tutunabildi.

Sahibi ile birlikte arıların saldırısına uğrayan köpekse telef oldu. Ölen Halil Cebe’nin damadı Hüseyin Çakır, “Kovanları kontrol etmek istemiş. Arılar saldırıp her yerini sokmuş. Doktorlar ensesinden 25’in üzerinde arı iğnesi çıkarttı, ancak kurtarılamadı” dedi.

paket arı
Önceki İçerikAyının Arı Kovanlarını Dağıtması
Sonraki İçerik2016 Yılı Bal Fiyatları
Subscribe
Bildir

3 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments