Arı Saldırısına Uğrayan Çiftçi Öldü

Arı Saldırısına Uğrayan Çiftçi Öldü
17 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 12.238 kez okundu.

Arı Saldırısına Uğrayan Çiftçi Öldü

İnegöl’de arıların saldırısına uğrayan çiftçi ve köpeği öldü. Bursa’nın İnegöl ilçesinde kovanı kontrol etmek istediği sırada arıların saldırısına uğrayan yaşlı adam hayatını kaybederken, köpeği ise telef oldu.

arı saldırısına uğrayan çiftçi öldü 1Edinilen bilgiye göre, Kulaca’da ikamet eden 78 yaşındaki Halil Cebe, evinin bahçesinde bulunan arıları kontrol etmek için kovanın kapağını açtı. Kapağın açılmasıyla birlikte arılar yaşlı adama ve yanında bulunan köpeğe saldırdı. Yürüme engelli olduğu için üç tekerlekli motosikletinden kalkıp kaçamayan ve çok sayıda arının sokması üzerine fenalaşan başlayan yaşlı adam, telefonla ailesini arayıp durumu bildirdi.

Eve gelen aile fertleri yaşlı adamı yerde yatar vaziyette, elleri, yüzü ve vücudunun çeşitli yerleri şişmiş ve kızarmış halde buldu. Hemen sağlık ekibine haber verilirken, yürüme engelli olan yaşlı adam gelen 112 ekibinin ilk müdahalesinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

HAYATA BİR GÜN TUTUNABİLDİ
Hemen ameliyata alınan yaşlı adamın ense kısmından ve vücudunun çeşitli yerlerinden 30’un üzerinde arı iğnesi çıkarıldı. Yoğun bakıma alınan yaşlı adam hayata ancak 24 saat tutunabildi.

Sahibi ile birlikte arıların saldırısına uğrayan köpekse telef oldu. Ölen Halil Cebe’nin damadı Hüseyin Çakır, “Kovanları kontrol etmek istemiş. Arılar saldırıp her yerini sokmuş. Doktorlar ensesinden 25’in üzerinde arı iğnesi çıkarttı, ancak kurtarılamadı” dedi.

Bir önceki yazımız olan Arı Terazisi başlıklı makalemizde arı kovanı terazisi, arı terazisi ve arıcılar için terazi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Arı Saldırısına Uğrayan Çiftçi Öldü Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. ismail dedi ki:

  Saçma sapan bi haber tekerlekli sandal yede olan adamın arı çılık yaptığına kim inanır…

  1. ersin dedi ki:

   İsmail Bey haber doğru maalesef. Bu haber arkadaşımın köyünde oldu.

 2. Aydın Usta dedi ki:

  Allah Rahmet eylesin Zaten engelliymiş arı kovanını kontrol ederken şiddetli bir şekilde devirdi ise veya arılarında yağmaçılık varsa arılar saldırganlaşır. Ayrıca Ne iş yaparsan yap bilmediğin vede yaptığın işte kendini yenilemezsen her zaman zararı kendin görürsüm. Üzücü bir olay

Sayfa başına git