Ayının Arı Kovanlarını Dağıtması

0
paket arı

Ayı yine bir arıcımızın canını yaktı. Olay karadeniz bölgesindeki Sürmene ilçesindeki, aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Sedef’in de bulunduğu bazı arıcıların kovanlarına zarar veren ayı, güvenlik kamerasına yakalandı. Ayının, Sedef’in çelik kafesle korunan arı kovanlarına ulaşmak için büyük gayret sarf ettiği de görüntülere yansıdı.

Trabzon’un Sürmene ilçesinde, aralarında Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Sedef’in de bulunduğu bazı arıcıların kovanlarına zarar veren ayı, kovanlarının yanına yerleştirilen güvenlik kamerasınca görüntülendi. İlçenin Yeniay Mahallesi yakınındaki ormanlarda yaşayan ayılar, geçen yıldan beri bölgede arıcılık yapan üreticilerin kovanlarına dadandı. Karnını doyurmak için özellikle gece saatlerinde kovanların bulunduğu alana gelen ayılar, bala ulaşmak için arı kovanlarına zarar verdi.

Kovanlarından hem bu sebeple hem de gece soğuk ve yağışlı havalarda kovanlarından çıkıp telef olan arılardan olan Sürmene Belediye Başkan Yardımcısı Sedef, ayı saldırısından korumak amacıyla arı kovanlarının çevresini çelik kafeslerle kapattı. İbrahim Sedef, ayrıca kovanlarının bulunduğu alanın iki ayrı noktasına da güvenlik kamerası yerleştirdi. Bir süre önce arı kovanlarının yanına giden Sedef, kovanların etrafındaki çelik kafese zarar verildiğini ve kovanlardan çıkan bazı arıların da telef olduğunu görünce, kamera kayıtlarını inceledi.

Kayıtlarda, gece saatlerinde arı kovanlarının yanına gelen büyük bir ayının kovanlara ulaşmak için çelik kafesi kırmaya çalıştığını görüldü. Görüntülerde, ayının kovanlardaki bala ulaşıp karnını doyurmak için büyük çaba sarf ettiği, ancak kovanlara ulaşamadığı görülüyor. Bölgedeki bazı arıcıların ayılarda çekindiği için farklı bölgelere de gittiği görülmüştür.
VE SONRASI ARILIĞIN DURUMU…
ayı arı kovanlarını dağıttı

paket arı
Önceki İçerikArı Oğulu Resimleri
Sonraki İçerikArı Saldırısına Uğrayan Çiftçi Öldü
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments