2015 Yılı Sahte Bal Firmaları

9
2015 yılı sahte bal firmaları
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Son yıllarda balın reklamı yapıldığı kadar başka bir ürün reklamı yapılmamıştır. Ne yazık ki televizyonlarda saat başı dönen o reklamlar insanları gerçek ürünü satmaktan ziyade nasıl para kazanırız derdine düşülmüş durumdadır. Ve insanlara ürünü nasıl satmanın derdine düşülmüş akla hayale gelmeyen saçma sapan kampanyalar ile bal satılmaktadır. Güzelim yurdum insanı ise ucuz diye ve ordaki süslü kelimelere kanarak sipariş vermektedir.

2015 yılı sahte bal firmaları olarak hileli gıda ürünü üreten firmaları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı son olarak yeniden açıklama gereği duydu. “Balda Taklit ve Tağşiş Yaptığı Kesinleşen Gıda İşletmeleri” başlığı ile yapılan bakanlık açıklamasında yer alan 17 firmaya ait bal markaları şunlar:

Listeye Bakmak İçin: http://www.tarim.gov.tr/GKGM/Belgeler/Duyurular/Ifsa_20.02.2015.pdf

paket arı

Yine son kez olarak asla televizyon gibi yayın yapan ve olduğu belirli olmayan ballardan almayınız. Bal almak istiyorsanız çevrenizde arıcılık yapan insanlardan alınız. Sağlığınız, paradan değerli olsun.

satılık arı ve paket arı
0 0 vote
Yazı Puanı
guest
9 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
semkar1

sayfa niye kaldırılmış markalardan baskı gelmiş olmalı

brkgok

Diğerleri gerçek bal üretiyor diye bir yargıya varmak çok yanlış, bunlar sadece sahte veya tahşişli bal üretip tespit edilenler, birde geride tespit edilmeyenler var. Marketteki her ürün alınıp kontrol edilmiyor. Şikayet olduğunda gerekli kontroller yapılıyor.

MEHMET CEMAL

o listeyi incelediğinizde, kamuoyuna duyurulma tarihi 05,04,2013 yılı olduğunu görebilirsiniz ama sizin sitenizde bu firmalar 2015 yılı diye yayınlanıyordu

Rauf Orbay

Bu listede olmayanlar gerçek bal üretiyor öyle mi ?

İyi de bu markalar zaten market raflarında yok ki ?

mehmet cemal

sabah.com.tr sitesinde bu habere rastlamadım ama varsa bile bu yeni bir haber değildir eminim, bence siz bu haberin tarihini bir kontrol edin, çünki yayınladığınız isimler 2015 yılı tarım bakanlığı listesinde yok. Bu firmaları karalamak gibi oluyor, siteniz ve yöneticileriniz sıkıntıya girmesin