2015 Yılı Sahte Bal Firmaları

10
2015 yılı sahte bal firmaları

Son yıllarda balın reklamı yapıldığı kadar başka bir ürün reklamı yapılmamıştır. Ne yazık ki televizyonlarda saat başı dönen o reklamlar insanları gerçek ürünü satmaktan ziyade nasıl para kazanırız derdine düşülmüş durumdadır. Ve insanlara ürünü nasıl satmanın derdine düşülmüş akla hayale gelmeyen saçma sapan kampanyalar ile bal satılmaktadır. Güzelim yurdum insanı ise ucuz diye ve ordaki süslü kelimelere kanarak sipariş vermektedir.

2015 yılı sahte bal firmaları olarak hileli gıda ürünü üreten firmaları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı son olarak yeniden açıklama gereği duydu. “Balda Taklit ve Tağşiş Yaptığı Kesinleşen Gıda İşletmeleri” başlığı ile yapılan bakanlık açıklamasında yer alan 17 firmaya ait bal markaları şunlar:

Listeye Bakmak İçin: http://www.tarim.gov.tr/GKGM/Belgeler/Duyurular/Ifsa_20.02.2015.pdf

Yine son kez olarak asla televizyon gibi yayın yapan ve olduğu belirli olmayan ballardan almayınız. Bal almak istiyorsanız çevrenizde arıcılık yapan insanlardan alınız. Sağlığınız, paradan değerli olsun.

10 Yorumlar

  1. o listeyi incelediğinizde, kamuoyuna duyurulma tarihi 05,04,2013 yılı olduğunu görebilirsiniz ama sizin sitenizde bu firmalar 2015 yılı diye yayınlanıyordu

  2. Diğerleri gerçek bal üretiyor diye bir yargıya varmak çok yanlış, bunlar sadece sahte veya tahşişli bal üretip tespit edilenler, birde geride tespit edilmeyenler var. Marketteki her ürün alınıp kontrol edilmiyor. Şikayet olduğunda gerekli kontroller yapılıyor.

Yorumunuz veya görüşünüz nedir?

Yazı hakkında yorumunuz nedir?
İsminiz Nedir