Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

18
ziraat bankası arıcılık kredisi
paket arı

Ziraat bankasından arıcılık kredisi alacak olan işletmeler ve şahıslar için bazı bilgileri sizler ile paylaşmak istiyoruz. Ziraat bankası,  Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı, asgari 50 adet arılı kovan ile üretim yapan veya arılı kovan sayısını 50 adet ve üzerine çıkarmak isteyen üreticilerine arıcılık kredileri vermektedir.

ziraat bankası arıcılık kredisi 1

Ziraat Bankası ile  Arıcılık Kredisi kapsamındaki Yatırım Kredileri Şunlardır;

1) Arılı kovan, polen kapanlı yeni kovan (boş), bal süzme makinesi, polen kurutma ve temizleme ile kek hazırlama makineleri alımı yapabilirsiniz.
2) 200 adet ve daha fazla sayıda arılı kovan ile gezginci arıcılık yapan üreticiler için jeneratör, güneş enerji sistemi, arıcı barakası veya karavan temini yapılabilir.
3) 100 adet ve daha fazla sayıda arılı kovana sahip ana arı üretimi yapmak isteyen arıcılara; ana arı üretimi için jeneratör, güneş enerji sistemi, en az 1.000 adet çiftleştirme kovanı/kutusu alımı ile arıcı barakası/ arıcı karavanı alımı hakkında.
4) Bombus arısı üreten işletmeler için bina yapımı ve tadilatı, raf sistemleri, ilgili alet ve ekipmanların alımı konusunda alabilirsiniz.
5) Diğer yatırım giderlerinin finansmanı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi kapsamındaki Yatırım Kredileri kapsamındaki İşletme Kredileri Şu Şekildedir;

a) Arıcılık malzemeleri, şeker, temel petek,kek, ruhsatlı ilaç alımı ürünlerini alabilirsiniz.
b) Gezginci arıcılara işçilik dâhil arı nakliye giderlerini karşılayabilirsiniz.
c) Ana arı işletmeleri için; şeker, temel petek, kek alımı ile ana arı üretim malzemeleri alımı yapılabilir.
d) Bombus arısı üretimine yönelik ihtiyaç duyulan (polen, şeker, plastik kap ve ambalaj malzemesi gibi ) işletme giderlerini karşılayabilirsiniz.
e) Diğer işletme giderlerinin finansmanı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Ziraat bankası arıcılık kredisi alabilmek için bulunduğunuz il ve ilçelerdeki şubelere giderek hem bilgi alabilir hemde arıcılık kredisi alabilirsiniz. Aşağıdaki video da arıcılık kredisi hakkında bir sahne bulunmakta olup, izlemeyi unutmayın.

paket arı
Önceki İçerikApartmanın 6.Katında Arı Oğulu
Sonraki İçerik2016 Arıcılık Fuarı
Subscribe
Bildir

18 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments