Apartmanın 6.Katında Arı Oğulu

0
Apartmanın 6.Katında Arı Oğulu
paket arı

Değerli ziyaretçilerimiz, sizin ile paylaşacağımız görüntüler İstanbul’dan. İstanbul ilinin Mecidiye köy mevkiinde bulunan 6 katlı bir apatmanın hemen çatısının altına yapmış olduğu bal petekleri. Arı apartmanın dışına bildiğiniz arı kovanı gibi petekler asmış ve normal bizim arılıktaki arılardan bile daha iyi petek örmüş. Ayrıca arı da bir o kadar sağlık ve güçlü bir koloni.

Apatman sakinlerine sormamıza göre yaklaşık olarak arı bu yılın Nisan ve Mayıs ayı gibi o aylarda arı oğulu halinde gelip oraya konmuşlar ve zamanlar aşağıdaki resimler ve videodaki gibi muazzam petekler asmış. Arıyı bir çok kişi görmüş ve almaya cesaret edememiş yada almaya değer görmemişler. Arıcılık gönül işi olunca o arıyı da orda bırakmaya içimiz elvermedi. Bize haber vermeleri üzerine arının bulunduğu yere gittik ve dışarıdan yada apartman dairesinden alma imkanı yok. En sonunda vinç kiralayarak arıyı dışarıdan almaya karar verdik. Tabi burdaki vinç parası arının ederinden daha fazla tuttu ama olsun önemli olan biz arıyı yaşattığımıza sevindik. Çünkü o arı orda kışı geçiremeyecek ve muhtemelen ölecekti.

Arının petekleri almaya başladığımızda yavru durumu çok güzeldi. Normal bizim arılığımızda bulunan arılardan daha iyi yavru vardı. Ayrıca arıları alırkende ana arı gördük. Arı güçlü olup, hastalık konusunda en ufak bir belirti yoktu çok sağlık bir arı. Arıyı alırken vincin sepetinde ufak çaplı düşme tehlikeleri de atlattık ama sonuç itibari ile güzel bir çalışma ile arıyı oradan aldık. İyi seyirler

paket arı
Önceki İçerikTKDK Kırsal Kalkınma Adres ve Telefonları
Sonraki İçerikZiraat Bankası Arıcılık Kredisi
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments