Arıcılığın İlk Basamağı

Arıcılığın İlk Basamağı
29 Ocak 2015 tarihinde eklendi.

SORU: İyi günler ben kırklareliden Göksu İLBER arıcılığa başlamak istiyorum ama hangi ayda başlar ne zaman biter ve ne kadar kovanla başlanır neler lazım beni aydınlatırsanız sevinirim iyi günler teşekkür ederim.

İSİM : Göksu İLBER

CEVAP: Göksü İLBER bey, arıcılığa başlamak için ideal 3 adet arı kovanı ile başlayabilirsiniz. Nisan başı gibi veya Mart ayı sonu gibi bulunduğunuz yerde arı satışı yapan birisinden arı alabilirsiniz. Paket arı şeklinde internette de arı satışı yapan yerler mevcut oralardan da temin edebilirsiniz.

Temel olarak bir kaç adet arıcılık malzemeleri edinmeniz gerekiyor. İlkbaharda arıları alacağınız için yazın arılara mum takmak için ham petek temin etmeniz gerekir ve arıları kontrol/muayene için maske, körük, el demiri, fırça ve buna benzer bir kaç adet arıcılık malzemeleri alarak arıcılığa başlayabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Bir önceki yazımız olan 2015 Feshane Arıcılık Festivali başlıklı makalemizde 2015 arıcılık festivali, 2015 feshane arıcılık festivali ve arıcılık festivali hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Arıcılığın İlk Basamağı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. ilyas dedi ki:

  Arıcı belkesi almıştım şimti 20 kovanım var .birlige kayit olmatım .bilaka yok ( kıreti çekmek için neyabmalazi) bilkverirseniz .saygılar.

  1. Admin dedi ki:

   ilyas, tarım il ve ilçe müdürlüklerine gidip kayıt olmak için bilgi alın yada bulunduğunuz yerde arıcılar birliği varsa oraya gidiniz.

 2. soner dedi ki:

  Herkeze merhaba müstakil bir evde oturuyorum amatörce tek bir kovan kurup arıcılık yapmak istiyorum yeni başlıcam en zahmetsiz ve maliyetsiz arıcılık hangisi karakovanmı fenni kovanmı sepet kovanmı? Nereden başlamalıyım?Yalnızca hobi maksatlı yapıcam hiç bir maddi çıkar beklentim yok Çevredeki insanları bu arılar sokarmı zarar verirmi hiç bilmiyorum yönlendirirseniz sevinirim.

Sayfa başına git