Arıcılığın İlk Basamağı

3
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

SORU: İyi günler ben kırklareliden Göksu İLBER arıcılığa başlamak istiyorum ama hangi ayda başlar ne zaman biter ve ne kadar kovanla başlanır neler lazım beni aydınlatırsanız sevinirim iyi günler teşekkür ederim.

İSİM : Göksu İLBER

CEVAP: Göksü İLBER bey, arıcılığa başlamak için ideal 3 adet arı kovanı ile başlayabilirsiniz. Nisan başı gibi veya Mart ayı sonu gibi bulunduğunuz yerde arı satışı yapan birisinden arı alabilirsiniz. Paket arı şeklinde internette de arı satışı yapan yerler mevcut oralardan da temin edebilirsiniz.

paket arı

Temel olarak bir kaç adet arıcılık malzemeleri edinmeniz gerekiyor. İlkbaharda arıları alacağınız için yazın arılara mum takmak için ham petek temin etmeniz gerekir ve arıları kontrol/muayene için maske, körük, el demiri, fırça ve buna benzer bir kaç adet arıcılık malzemeleri alarak arıcılığa başlayabilirsiniz. Hayırlı olsun.

satılık arı ve paket arı
0 0 vote
Yazı Puanı
guest
3 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
soner

Herkeze merhaba müstakil bir evde oturuyorum amatörce tek bir kovan kurup arıcılık yapmak istiyorum yeni başlıcam en zahmetsiz ve maliyetsiz arıcılık hangisi karakovanmı fenni kovanmı sepet kovanmı? Nereden başlamalıyım?Yalnızca hobi maksatlı yapıcam hiç bir maddi çıkar beklentim yok Çevredeki insanları bu arılar sokarmı zarar verirmi hiç bilmiyorum yönlendirirseniz sevinirim.

ilyas

Arıcı belkesi almıştım şimti 20 kovanım var .birlige kayit olmatım .bilaka yok ( kıreti çekmek için neyabmalazi) bilkverirseniz .saygılar.