Arı Kamyonu Kaza Yaptı

0
Arı Kamyonu Kaza Yaptı
paket arı

Bir arıcının en zor ve kötü bir anlarından bir tanesine şahitlik ediyoruz. Genel olarak bu tür görüntüleri yurtdışında görürüz ama malesef Muğlanın Sakartepe Mevkiinde Kontrolünü kaybeden arı kamyonu devrilmesi sonucu Gökova Muğla yolu iki taraftanda ulaşıma kapanmıştır.

Olay yerine giden başta Maybir üyeleri olarak Ula İlçe Tarım Müdürlüğüne, Ula Bal Üreticileri Birliğine, Muğla İl Afet ekibine, Muğla Büyükşehir Belediyesine, Kolluk kuvvetlerinin elbirliği ile yol temizlenmiş ve arılar toplanbilmiştir. Yaklaşık olarak 400 adet arı kovanı yola saçılıp gitti. Arılar bir oğul gibi çevdeki ağaçlara konarak salkımlar oluşturmaya başladılar.

Arı kamyonunu devrilmesi sonucunda, ulaşıma kapanan yolda uzun araç konvoyu oluşurken, 100’den fazla kişi, arı sokması şikayetiyle hastaneye başvurdu. UMKE, AFAD ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı görevlileri arı maskelerini giyerek yardımcı oldular. Yaklaşık 50 arıcı kaza yerine geldi. Bir kovanda yaklaşık olarak en 15-30 bin arası arı bulunuyor. Yaklaşık 5 milyon arı kaza sonrası etrafa yayıldı. Yeni kovanlar getirerek arıcımız arılarını toplamaya çalışmıştır. Kendisine büyük geçmiş olsun inşallah kısa sürede yine o arı kovanı sayısına ulaşır.

paket arı
Önceki İçerikArılarda Bal Dönemi
Sonraki İçerikVarroa Nedir
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments