Apimondia Arıcılık Kongresi

0
paket arı

Ülkemizin arıcılık sektörü ile ilgili olarak önümüzde apimondia arıcılık kongresi hepimizi bekliyor. Ülke arıcılığı için hepimize büyük görevler düşmektedir. Yapabileceğimiz bir şeyler varsa projelerle bu kongreye kendimizi hazırlayalım.

2016 yılı içeresinde aramızdan ayrılan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin kurucusu ve başkanı olanı olan aynı zamanda yapılacak olan 45. Apimondia Dünya Arıcılık Kongresi Dönem Başkanı olan Bahri Yılmaz’ı rahmet ile anmadan geçemeyiz. Apimondia dünya arıcılık kongresi ile ilgili çalışmalı çok fazla olmuştur ve kongrenin Türkiye’de yapılmasına yönelik çalışmaları onun eseridir. Rahmetli başkanın anısına biz ülke arıcıları olarakta onun anısına yakışır ve layık bir arıcılık kongresi yapmalıyız.

Apimondia Kongresi de arıcılık sektöründen katılımcılara ve üreticilere ileri derecede bilgi aktarmaktadır. Dünya arıcılığının tüm yönleriyle ele alınacağı kongremizde, konusunda seçkin üst düzey bilim insanları konuşmacı olarak yer alacak, önemli yenilik ve değişimler en kapsamlı şekilde tartışılacaktır.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği, ülkemizde seyahat etme ve dünya arıcılığını tanıma fırsatı bulamayan binlerce arı yetiştiricisinin, bilimsel ve teknik konuları, konularında söz sahibi yerli ve yabancı uzmanlardan öğrenmeleri amacıyla, Dünya Arıcılığında bir Asrı aşkın süredir yapılmakta olan Apimondia Kongresi’ni, 2005 yılından bu yana süren adaylık süreci ve bu süreçteki yoğun mücadelesi sonucunda 2017 yılında ülkemizde düzenleme hakkını kazanmıştır.

29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 45. Uluslar arası Arıcılık Kongresi’ne sizleri davet etmek bizler için büyük bir onur ve mutluluk kaynağıdır.

Bu kazanım, arıcılık tarihimizde bir milattır. Tüm sektör temsilcileri olarak bu kongreye ülke arıcılığımızın bir miladı olarak hazırlanmalıyız. Bir asırdan fazla süredir dünya arıcılık ailesinin dışında bulunan ülkemiz arıcılığını bu kongreye farklılık yaratacak şekilde hazırlamalıyız. Tüm bilgi ve birikimlerimiz bu kongreye aktarmalıyız.

Türkiye arıcılık sektörü olarak bir sorumluluk üstlendi, herkesi bu kongrede rol almaya davetlidir. İstanbul’da düzenleyeceğimiz Apimondia Kongresi bu güne kadar yapılan kongrelerin önüne geçmelidir. Katılımı ve bilimsel sunuları ile farklılık yaratmalıyız. Bu konuda tüm sektör temsilcilerimizin uyarılarını ve katkılarını beklemekteyiz. Bir asır sonrasında yakaladığımız bu şansımızı ülke arıcılığımıza yakışır bir şekilde kullanmalıyız. Tüm sektör çalışanları ve arıcılarımızı kongre sürecinde salonları doldurmasını canı gönülden isteriz.

Ülke arıcılığımızın hak ettiğini düşündüğümüz konuma gelebilmesi için önemli bir adım olduğunu düşündüğümüz 45. Uluslararası Arıcılık Kongresi’nde arıcılarımızı ve tüm sektöre katkıda bulunan firmaların böyle bir organizasyonda bulunması gerekmektedir.

Apimondia Arıcılık Kongresi Kayıt Kategorileri ve Ücretler
apimondia arıcılık kongresi kayıt
apimondia arıcılık kongresi başvuru

Apimondia Arıcılık Kongresi hakkında fikir ve düşüncelerinizi bizim ile paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

paket arı
Önceki İçerikSahte Bal Üreten Cinayetle Yargılansın
Sonraki İçerik2016 Yılı Bal Hasadı
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments