Su Altında Kalan Arılar Telef Oldu

0
paket arı

Suyun Altında Kalan 150 Kovan Arı Telef Oldu

Bir arıcı için en zor anlardan bir tanesi bu olsa gerek. Canı gibi sevdiği ve gecesini gündüzünü geçirmiş olduğu arılar bir gün hepsi su altında kalması çok vahim ve kötü bir durum olduğu ancak arıcı olan anlar. Haberimiz Ordu ilinde meydana geliyor.

Ordu’da gece etkili olan sağanak yağış nedeniyle bir üreticiye ait 150 kovan arı, su altında kaldı. Ordu’da gece etkisini gösteren sağanak sebebiyle bir üreticiye ait 150 kovan arı, su altında kalarak telef oldu.

Gece başlayan sağanak Altınordu ilçesi başta olmak üzere birçok ilçede etkili olurken, bazı üreticilere ait arılar da su altında kaldı. Eskipazar Mahallesi’ndeki evinin yanında arıcılık yapan Aziz Tarakçı yaptığı açıklamada, tek geçim kaynağı olan arılarının sel sularının altında kaldığını belirterek, “150 kovan arı, maalesef su altında kalarak telef oldu.” dedi.su-altinda-kalan-arilar-telef-oldu-1

Yayladan henüz yeni geldiğini ve kovanları evinin yanında bulunan alana yerleştirdiğini ifade eden Tarakçı, şunları söyledi: “Daha önceki yıllarda böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. İlk defa kovanlarımın olduğu yeri su bastı. Olay gece olduğu içinde durumu fark edemedik. Sabah olduğunda tüm kovanlar su altında kalmıştı. Maalesef hiçbir arıyı su altından kurtaramadık ve telef oldu. Zararım büyük.”

Yetkililerden yardım beklediğini söyleyen Tarakçı, zararının karşılanmasını istedi. Okulun bahçe duvarı çöktü ve öte yandan Altınordu ilçesinde Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nun bahçe duvarı da yağış nedeniyle gece saatlerinde çöktü.

Altınordu Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, bölgede incelemelerde bulunarak çöken bölümün yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi.
su-altinda-kalan-arilar-telef-oldu-2

paket arı
Önceki İçerik2016 Feshane Arıcılık Fuarı
Sonraki İçerikİşte Karşınızda Bal Döneri
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments