Gerçek Bal Kristalize Olur

2
gerçek bal kristalize olur
paket arı

Ülkemizde bal konusu bilgi eksikliğinden dolayı kanayan bir yara misali. Çünkü gerçek bal nedir konusunda hiçbir fikrimiz yok ve kulaktan duyma bilgiler ile konuşup duruyoruz. Belki biz tüketiciler olarak bir suçumuz yok çünk yıllardar gerçek bal diye raflarda hiç kristalize olmayan balları gördük ve bu balların gerçek olduğuna inanmaya başladık. Ama gördük ki gerçek bal kristalize olur gerçeğini çok geç anlayabildik.

Glikoz, hiçbir şekilde donmaz. Dış ülkeler bu konuda daha duyarlı ama Türkiye’de tam tersini görmekteyiz. Kristalize bal olduğu zaman ‘Şekerli bal yedirdin’ diye vatandaş isyan ediyor. Örneğin çiçek balı kristalize olmamışsa o balda sıkıntı var demektir. O nedenle kristalize balın gerçek bal olduğunu tüketicilerimizin bilmesi gerekiyor.

Evet gerçek bal kristalize olur diğer bir adı ile gerçek bal şekerlenir. Arıcılar olarak şekerlenme kelimesini pek kullanmayı sevmeyiz o yüzden dolayı doğru ifade kristalizedir. O yüzden dolayı eğer güvendiğiniz ve yapmış olduğu bal inandığnız kişiden bal aldığınız zaman bal kristalize olduğu ise işte o gerçek baldır. Basit ifadeler şu kişiden bal aldım hemen şekerlendi sahte balmış gibi ifdeleri kullanmak doğru değildir. Bu yazıyı okuduktan sonra aşağıda bulunan Gerçek Bal Kristalize Olur Videosunu mutlaka şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

paket arı
Önceki İçerikRüyada Arı Görmek
Sonraki İçerikArılarda Kışlatma Çalışmaları
Subscribe
Bildir

2 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments