Gerçek Bal Kristalize Olur

Gerçek Bal Kristalize Olur
27 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 17.180 kez okundu.

Gerçek Bal Kristalize Olur

Ülkemizde bal konusu bilgi eksikliğinden dolayı kanayan bir yara misali. Çünkü gerçek bal nedir konusunda hiçbir fikrimiz yok ve kulaktan duyma bilgiler ile konuşup duruyoruz. Belki biz tüketiciler olarak bir suçumuz yok çünk yıllardar gerçek bal diye raflarda hiç kristalize olmayan balları gördük ve bu balların gerçek olduğuna inanmaya başladık. Ama gördük ki gerçek bal kristalize olur gerçeğini çok geç anlayabildik.

Glikoz, hiçbir şekilde donmaz. Dış ülkeler bu konuda daha duyarlı ama Türkiye’de tam tersini görmekteyiz. Kristalize bal olduğu zaman ‘Şekerli bal yedirdin’ diye vatandaş isyan ediyor. Örneğin çiçek balı kristalize olmamışsa o balda sıkıntı var demektir. O nedenle kristalize balın gerçek bal olduğunu tüketicilerimizin bilmesi gerekiyor.

Evet gerçek bal kristalize olur diğer bir adı ile gerçek bal şekerlenir. Arıcılar olarak şekerlenme kelimesini pek kullanmayı sevmeyiz o yüzden dolayı doğru ifade kristalizedir. O yüzden dolayı eğer güvendiğiniz ve yapmış olduğu bal inandığnız kişiden bal aldığınız zaman bal kristalize olduğu ise işte o gerçek baldır. Basit ifadeler şu kişiden bal aldım hemen şekerlendi sahte balmış gibi ifdeleri kullanmak doğru değildir. Bu yazıyı okuduktan sonra aşağıda bulunan Gerçek Bal Kristalize Olur Videosunu mutlaka şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz.


Bir önceki yazımız olan Arı Sokması başlıklı makalemizde arı sokması, arı sokmasına ne iyi gelir ve arı sokmasının belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Gerçek Bal Kristalize Olur Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Tufan Kodan dedi ki:

    bal yesin bal gibi olalım!!

Sayfa başına git