Genç Çiftçi Projesi

13

Genç Çiftçi Arıcılık Projesi Hakkında Her Şey

Değerli ziyaretçilerimiz buraya yazacağımız genç çiftçi projesi ile ilgili bilgiler arıcılık projesi hakkında olacaktır. Tabi farklı bir alanda yapmak isterseniz örneğin hayvancılık vb. gibi yine arıcılık genç çiftçi projesi ile ilgili yazdıklarımızı uygulayabilirsiniz.

Kırsal bir bölgede ikamet ediyorsanız veya etmeyi düşünüyorsanız yaş aralığı olarak 18 ila 40 yaş aralığındaki genç arıcılara 30 Bin TL’ye kadar hibe desteği verilmektedir. Sadece arıcılık değil tabi ki, tıbbi ve aramotik bitki üretimi, bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünlerine yönelik projeleri kapsamaktadır.

Genç çiftçi hibe başvuru tarihleri: 12 Nisan 2016 – 12 Mayıs 2016 (Güncellenmektedir)

Genç çiftçi hibe desteği başvuruları her yılın belirli dönemlerinde olmaktadır. Örneğin; 2016 yılı için 12 Nisan 2016 tarihide başlamış olup, toplamda 30 gün süreyle elektronik ortamda başvurular yapılmış oldu. Ön başvuru işlemleri internet yapılacak olup, gerekli evrak ve dosyalar il ve ilçe müdürlüklerine teslim edilmektedir.

Yukarıda da tarih olarak belirtilen genç çiftçi hibe projesine yeni başvuruları olacağı zaman her yıl sitemizden duyurusu yapılacaktır. Sitemizi takip etmenizi öneririz. Başvurular il ve ilçe merkezinde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bizzat verilmesi gerekmektedir. Bu müdürlüklerde bulunan Genç Çiftçi İl Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirmekte olup, kabul edilen projeler faaliyet geçirilecektir.  Kabul edilen projeler 2 yıl süreyle takip edilecektir. Bu şekilde başvuran genç çiftçilere 30 Bin TL hibe desteği verilecektir.

Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesine Başvuru Nasıl Yapılır?

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının internet sitesi olan gencciftci.tarim.gov.tr den hibe projesine başvuruda bulunabilirsiniz. Sisteme yeni dahil olacak olan çiftçiler için “Yeni Çiftçi Kaydı” kısmına tıklayarak üye olabilirler. Üye olurken istenilen bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmayı unutmayın. Daha sonra sisteme giriş yaparak istenilen bilgileri doldurarak proje başvurusunda bulunabilirsiniz. Aşağıda genç çiftçi projesine kayıt olma ve sisteme giriş yapmak için gerekli resimleri ekledik onlara tek tek bakarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Arıcılık ve Arı Ürünleri Projesi İçin Gerekli Materyaller;

  • 5 çıtalı arı basmalı olacak şekilde 40 adet arılı kovan,
  • Arıcılık malzemeleri olarak; sır almak makinesi, bal süzme makinesi, bal dinlendirme kazanı, maske, körük, el demiri, mahmuz, 100 kg temel petek ve 400 adet çıta olması durumunda genç çiftçi projesinden faydalanabiliriz.

Genç Çiftçi Proje Başvurusu için TIKLAYINIZ

Genç Çiftçi Proje Başvurusu Rehberi için TIKLAYINIZ…

Genç Çiftçi Proje Başvurusu Uygulama Rehberi Ekleri için TIKLAYINIZ…

Genç Çiftçi Projesi 9

Genç Çitfçi Hibe Projesi İle İlgili Detaylı Video Anlatımını Mutlaka İzleyiniz…

13 Yorumlar

  1. Bildiğiniz üzere Genç Çiftçi Projesi tarım , hayvancılık , arıcılık vb. yapan dostlarımıza büyük kolaylık sağlıyor..

    Eğer sizde Genç Çiftçi Projesinden Arıcılık malzemeleri (makineleri) konusunda ücretsiz yararlanmak istiyorsanız bizi arayın.

  2. Şimdi genç çifti olmanın bedeli cebimizden ne kadar harcıyacak çiftçi olacağız bunu kısaca ortalama bir hesaba vuralım. 5 çıtalı 40 kovan arının maliyeti 40 kovan 150 tl den 6000 tl, yine 5 çıta 40 kovan arı ortalama 150 tl’den 6000 tl, gelelim arıcılık malzemelerine, sır almak makinesi, bal süzme makinesi, bal dinlendirme kazanı, maske, körük, el demiri, mahmuz, 100 kg temel petek ve 400 adet çıta bu malzemelerin ortalama değeri de 7500 tl şimdi toplam 19500 tl: şimdi daha bunun keki var şekeri var ilacı var bumu genç çiftçi projesi İbrahim Tatlıses ne güzel de söyler bir şarkıyı yalaaaaaaaaan yalan yalan.

    • merhaba HASAN ERDİL ihtiyacınızı giderdiniz mi? Arı ve malzeme ihtiyacınız devam ediyorsa ve Ankara çevresindeyseniz lütfen 0546 479 93 07 nolu numaradan ulaşın.

Yorumunuz veya görüşünüz nedir?

Yazı hakkında yorumunuz nedir?
İsminiz Nedir