Dünyadan İlginç Arılıklar

Dünyadan İlginç Arılıklar
22 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 3.800 kez okundu.

Arılık seçimi bir arıcı için çok önemlidir. Çünkü seçeceğiniz arılığın yeri fazla rüzgar almamalı, soğuklara karşı korunaklı olmalı, yabani hayvan gibi arılara zarar verecek canlılardan korunaklı olmalı ve önemlisi ise nektar akımına yakın olmalıdır. Arılığınız ne kadar iyi olursa olsun eğer çevrede yeteri kadar nektar ve bal akımı yoksa o arılar ne kendilerine faydası olur nede size bir faydası olur. O yüzden ilk başka nektar akımı daha sonra bu bal akımının olduğu yerde korunaklı en iyi yeri arılık yeri olarak belirleyebiliriz. Aşağıda görmüş olduğunuz resimler dünya genelinde görülen birbirinden ilginç arılık görüntüleridir.

Bir önceki yazımız olan Anzer Balının Kilosu 700 Lira başlıklı makalemizde anzer, anzer balı ve anzer balının kilosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Dünyadan İlginç Arılıklar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. abdullah dedi ki:

    bilgiye ihtiyacım var…. Tokat Erbaa da arıcılık yapıyorum. Arılarımın neredeyse tamamı ikinci kar yağışından sonra öldü. yeni bal getirmişler sonra da kar yağınca öldüler. sonbaharda elimden geldiğince iyi bakmıştım. Ben nerede hata yaptım acaba. Arılarımın ırkı kafkas kırması idi

    1. Admin dedi ki:

      Sorularınızı buradan sorabilirsiniz: http://www.aricilik.com.tr/aricilik-forumu/

Sayfa başına git