Arıcılık Belgesi Nasıl Alınır?

2

Arıcılık ile ilgili çeşitli kurslara giderek bu belgeyi alabilirsiniz. Arıcılık belgesi ile denilmek istenen arıcılık sertifikasıdır. Eğer arıcılık yapmaya karar verdiyseniz ve işide öğrenmek istiyorsanız; bulunduğunuz yerdeki halk eğitim müdürlüklerine veya özel eğitim kurularına giderek tabi arıcılık ile ilgili bir kurs açtılarsa buralardan alabilirsiniz.

Bulunduğunuz ilde ve gideceğiniz kursun pratik olarak eğitim vermesine dikkat ediniz. Çünkü arıcılık ne kadar burda okuduğunuz gibi teorik olsada asıl olması gereken pratik eğitim almanızdır. O yüzden seçeceğiniz arıcılık kursu ile ilgili kurumun pratik eğitim vermesine dikkat ediniz.

Genel olarak eğitim süreleri bir aylık gibi bir sürede arıcılık belgesine sahip olabilirsiniz. Arıcılık belgesi almak için kayıt yaptırdıysanız kurumun belirli bir insifiyati yoksa derslere katılmak zorunludur. Bu kurs sonrası sınava girerek belgenizi almış oluyorsunuz.

Konunun dahi iyi anlaşılması için: http://www.aricilik.com.tr/ari-yetistiriciligi-aricilik-kursu.html yazımızı okuyunuz.

2 YORUMLAR

    • Fikret, özel eğitim kurumlarından aldığınız belge için ne kadar ödeme yapılır bilmiyoruz. Fakat halk eğitim gibi kurumlardan alırsanız ücret yok diye biliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here