Arıcılık Belgesi Nasıl Alınır

8
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Arıcılık ile ilgili çeşitli kurslara giderek bu belgeyi alabilirsiniz. Arıcılık belgesi ile denilmek istenen arıcılık sertifikasıdır. Eğer arıcılık yapmaya karar verdiyseniz ve işi de öğrenmek istiyorsanız; bulunduğunuz yerdeki halk eğitim müdürlüklerine veya özel eğitim kurularına giderek tabi arıcılık ile ilgili bir kurs açtılarsa buralardan alabilirsiniz. İstanbul da bulunanlar için İSMEK kurumlarından da arıcılık belgesini temin edebilirsiniz.

Bulunduğunuz ilde ve gideceğiniz kursun pratik olarak eğitim vermesine dikkat ediniz. Çünkü arıcılık ne kadar burda okuduğunuz gibi teorik olsada asıl olması gereken pratik eğitim almanızdır. O yüzden seçeceğiniz arıcılık kursu ile ilgili kurumun pratik eğitim vermesine dikkat ediniz.

Genel olarak eğitim süreleri bir aylık gibi bir sürede arıcılık belgesine sahip olabilirsiniz. Arıcılık belgesi almak için kayıt yaptırdıysanız kurumun belirli bir insifiyati yoksa derslere katılmak zorunludur. Bu kurs sonrası sınava girerek belgenizi almış oluyorsunuz.

paket arı
satılık arı ve paket arı
0 0 vote
Yazı Puanı
guest
8 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmethavan

Acaba kurs acildiginda benide bilgilendirirseniz memnun olurum bende sertifika almak kursiyer olmak ve belge almak istiyorum izmirdeyim

Koky

18 yaşını doldurmayanlar alıyomu

Fikret

belgemizi almak toplam kaç liraya mal olur ortalama teşekğrler

Kenan

Arıcılık belgesi ne kadar

iskender

50 lıra