Arıcılık Belgesi Nasıl Alınır?

Arıcılık Belgesi Nasıl Alınır?
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi.

Arıcılık ile ilgili çeşitli kurslara giderek bu belgeyi alabilirsiniz. Arıcılık belgesi ile denilmek istenen arıcılık sertifikasıdır. Eğer arıcılık yapmaya karar verdiyseniz ve işide öğrenmek istiyorsanız; bulunduğunuz yerdeki halk eğitim müdürlüklerine veya özel eğitim kurularına giderek tabi arıcılık ile ilgili bir kurs açtılarsa buralardan alabilirsiniz.

Bulunduğunuz ilde ve gideceğiniz kursun pratik olarak eğitim vermesine dikkat ediniz. Çünkü arıcılık ne kadar burda okuduğunuz gibi teorik olsada asıl olması gereken pratik eğitim almanızdır. O yüzden seçeceğiniz arıcılık kursu ile ilgili kurumun pratik eğitim vermesine dikkat ediniz.

Genel olarak eğitim süreleri bir aylık gibi bir sürede arıcılık belgesine sahip olabilirsiniz. Arıcılık belgesi almak için kayıt yaptırdıysanız kurumun belirli bir insifiyati yoksa derslere katılmak zorunludur. Bu kurs sonrası sınava girerek belgenizi almış oluyorsunuz.

Konunun dahi iyi anlaşılması için: http://www.aricilik.com.tr/ari-yetistiriciligi-aricilik-kursu.html yazımızı okuyunuz.

Bir önceki yazımız olan Arıcılıkta Yüksek Verim Elde Etmek İçin başlıklı makalemizde arıcılık mesleği, arıcılıkta dikkat edilmesi gerekenler ve arıcılıkta yüksek verim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı satılık arı
Arıcılık Belgesi Nasıl Alınır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Fikret dedi ki:

    belgemizi almak toplam kaç liraya mal olur ortalama teşekğrler

    1. Admin dedi ki:

      Fikret, özel eğitim kurumlarından aldığınız belge için ne kadar ödeme yapılır bilmiyoruz. Fakat halk eğitim gibi kurumlardan alırsanız ücret yok diye biliyoruz.

Sayfa başına git