Arı İlaçlama (Arıları İlaçlamayın)

3
paket arı

Arıcılık sitesi olarak burada arı ilaçlama denildiği zaman iki konu ortaya çıkıyor. Birincisi, arıcılık yapan arıcı kişilerin arılarını bazı arı hastalıklarına karşı ilaçlamasıdır. İkincisi ise arıların bir yeri istila etmesi sonucu kendi imkanları ile veya bir kurum yada belediye tarafından bir ekibin gelip oradaki arıları ilaçlayıp yok etmesi ile sonuçlanan bir süreçtir. Arı ilaçlama konusuna bizim burada değineceğimiz konu arıların ilaçlanmaması olacaktır.

Öncelik olarak evinizin veya bahçenizin bir köşesinde arılar varsa bu arıları ilaçlamadan önce çevrenizdeki arılardan ve arıcılık yapan kişilerden veya sitemizdeki iletişim kısımdaki telefon numarasından yardım alabilirsiniz. Bu şekilde olan arıların hemen hangi ırkı veya ne tür bir arı olduğunu bilmeden ilaçlamak doğa açısından ve arılar için doğru bir şey değil. Çünkü o arılar faydalı ve bal yapan arılar olduğu için arıcı olan birisinin eline geçmesi durumunda verimli bir şekilde kullanılması sağlanacak olup, arıların yeniden doğaya ve insanlığa kazandırılmış olacaktır. Herhangi bir şekilde böyle arılar bulunursa lütfen önceli olarak bizleri ARAYABİLİRSİNİZ yada iletişim formundan bizlere yazınız.

Arıların İlaçlanması;

Arıların ilaçlanması ve oradan kovulması konusuna gelirsek, o işleme arıların hangi cins arı olduğuna karar verdikten sonra arıları ilaçlayabilirsiniz. Peki bu arıların hangi tür olduğuna nasıl karar vereceğiz. İletişim sayfamızda bulunan telefon numarasının Watsapp’ına resimlerini çekip attıktan sonra bizi arayıp konu hakkında bilgi verdikten sonra size hangi tür arı olduğunu ve ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi veririz. En sonunda arıların yaban arısı olduğu ve size zarar verebilecek arılar olduğuna karar verdikten sonra belediyede çalışanlarından yardım alabilir veya özel ilaçlama firmalarından destek alabilirsiniz ve bu konuda size yardımcı oluruz. Çünkü, o arıları gerçekten arıdan anlayan birisi görmezse zehirli arı zannedip hepsini öldürülmesine sebep olabilirsiniz ama arıcı birisi ile irtibata geçmeniz durumunda arıların oradan sağlıklı bir şekilde alınıp, normal bir arı kovanına aktarılabilmektedir.

Arı ilaçlama konusunda bilgi verdik ama asıl bizim burada anlatmak istediğimiz hangi arıları ilaçlanıp hangi arıların ilaçlanmayacağıdır. Lütfen, arıların türünü öğrenmeden şiddetle ilaçlanmasını asla tavsiye etmiyoruz. Aslında bütün canlıların yaşamaya hakkı var tabi bazen evimizin içine kadar girdiği için arıların bize zarar verebileceğini düşündüğümüz için onları oradan bir şekilde çıkarmak zorundayız. Yine de arı ilaçlama işlemi yapmadan önce bizi 7/24 her zaman arayabilirsiniz ve hangi tür arı olduğunu bize sorabilirsiniz.
Aşağıdaki resimler bal arılarına ait görüntülerdir. Çevrenizdeki arılar bu şekilde ise muhtemelen bal arısı olma ihtimali yüksektir o yüzden dolayı ilaçlamayın kesinlikle. Duyarlılık oluşturmak için sizlerde YORUM yaparak düşüncelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

Aşağıda bulunan resimler sarıca arılar dediğimiz yaban arılarıdır ama arıdan almıyorsanız bal arısı mı yoksa yabani arı olduğunu anlamak zor olur. O yüzden dolayı bizim iletişim sayfasındaki telefon numaralarımızdan destek alınız.

paket arı
Önceki İçerikBalın Şekerlenmesi (Krem Bal)
Sonraki İçerikArı Kovanından Bakın Ne Çıktı
Subscribe
Bildir

3 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments