Arı Havası (Apiair)

13
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Arı havası diğer yabancı adı olan apiair ile arı kovanına takılan bir aparat sayesinde hastaya hava teneffüs ettiriliyor. Arı kovanının içeresinde bulunan bal, polen, propolis, arı sütü vb. karışımlarından oluşan bu hava ile bazı hastalıklarda olumlu sonuçlar alınmaktadır. Hangi hastalıklar olduğunu aşağıda sıralayacağız.

Apiterapi Mısır zamanlardan beri bilinmektedir ve bu kapsamlı tedavinin bir parçası da arı kovanı hava havasıdır. Daha önce bahsedilen tüm bileşenleri, yani propolis, arı sütü, balmumu ve polen içerir. Arı kovanı üretilen belirli bir aroma, solunması, insan psikofiziksel durumu son derece olumlu bir etkiye sahiptir ve Nisan-Eylül arasında gerçekleşecek alabilir. Temel kokuları ile doymuş hava, aşağıda sıralan faydaları ile insanlara yardımcı olur:

  • Bronşit;
  • Astım;
  • Alerjiler;
  • Kronik akciğer hastalıkları;
  • Enfeksiyonlara karşı hassasiyet;
  • Bağışıklık sistemini Zayıflamış;
  • Solunum yolu enfeksiyonları;
  • Kronik baş ağrısı, migren;
  • Stres;
  • Depresyon.

Özel bir solunum maskesi ile, sıcak bir arı kovanı havayı teneffüs ederek, koşulları bir dizi tıbbi etkiye sahip bu değerli maddeleri, tüketmek. Apiterapi, doğal bir şekilde, birçok sorunların üstesinden gelmek için bize yardımcı olur ve sporcular, çocuklar ve yaşlılar için çok önemlidir. Önerilen tedavi süresi günde iki kez 3-12 gün, günde ise yarım saat olarak yapılabilir. Tedavinin etkisi altı ila sekiz hafta tamamlandıktan sonra Apiterapi etkisini göstermektedir.

paket arı

Apiterapi, arı ürünleri olan bal, polen, arı ekmeği, arı sütü, ve propolisin değişik  doz ve tertiplerde hazırlanarak tıpta hastalıkların tedavisinde ilaç desteği olarak kullanılmasıdır. Önemli arıcılık potansiyeline sahip olmasına karşılık, ülkemizde bal dışındaki diğer arı ürünlerinin üretimi ve kullanımı istenen düzeyde değildir. Ancak pek çok ülkede arı ürünlerinin tıp, kozmetik, ilaç ve endüstriyel sektörde kullanıldığı bilinmekte, sadece arı ürünleriyle tedavi amacıyla kurulan apiterapi merkezleri bulunmaktadır.

Bilindiği gibi kovanın bakteri ve mikroplardan a­rındırmak için kullandığı propolis en doğal anibiyotiktir. Kovan içindeki pro­polis buharının solunması solunum rahatsızlılığı çeken kişilerin iyileşmesinde de fayda göstermektedir. Bu amaçla yurt dışındaki arıcılar arılıklarına sağlık tu­rizmi adı altında insanların gelmesini sağlamış, arı ve arı ürünleriyle insanları buluşturarak, arıyı tanımalarını ve ürünlerinden faydalanmalarını sağlamışlardır.

satılık arı ve paket arı
guest
13 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
uğur

Apiairi türkiyeye hüseyin ceylan tanıttı. Yakınen tanırım hüseyin abiyi. Yurd dışı arıcılığını inceleyip türkiyede devrim yaratan bir abimizdir. Ülkemizde hüseyin abi gibi 10 insan çıksa türk arıcısının sırtı yere gelmez.

ibrahim

iyi gunler ben ari kovanimin ogul vermesini nasil engelleyebilirim..

ibrahim

merhaba ben arilarimin asaki deligini kapattim soguktan dolayi acaba havasizliktan olmezler mi?

Alirızayağcı

Aparatı Nasıl alacağız. Fiyatı nedir

adem aydın

Bu apiair ile ilgili elinizde detaylı bilgi varmı kim bulmuştur nasıl bulmuştur hangi aşamalardan geçmiştir bu konuları benimle paylaşırmısınız

murat

apiair in aparatından almak istiyorum 05322060999 murat ünlü

mustafa sülün

Arı Havası uygulamasından olumlu souçlar görüldü.sezonda tekrarlayaçagız.

mustafa sülün

yıgılca arısı almak istiyorum. yardımcı olurmusunuz. 05325570626