Arı Havası (Apiair)

Arı Havası (Apiair)
11 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 11.798 kez okundu.

Arı havası diğer yabancı adı olan apiair ile arı kovanına takılan bir aparat sayesinde hastaya hava tenefüs ettiriliyor. Arı kovanının içeresinde bulunan bal, polen, propolis, arı sütü vb. karışımlarından oluşan bu hava ile bazı hastalıklarda olumlu sonuçlar alınmaktadır. Hangi hastalıklar olduğunu aşağıda sıralayacağız.

Apiterapi Mısır zamanlardan beri bilinmektedir ve bu kapsamlı tedavinin bir parçası da arı kovanı hava havasıdır. Daha önce bahsedilen tüm bileşenleri, yani propolis, arı sütü, balmumu ve polen içerir. Arı kovanı üretilen belirli bir aroma, solunması, insan psikofiziksel durumu son derece olumlu bir etkiye sahiptir ve Nisan-Eylül arasında gerçekleşecek alabilir. Temel kokuları ile doymuş hava, aşağıda sıralan faydaları ile insanlara yardımcı olur:

– Bronşit;
– Astım;
– Alerjiler;
– Kronik akciğer hastalıkları;
– Enfeksiyonlara karşı hassasiyet;
– Bağışıklık sistemini Zayıflamış;
– Solunum yolu enfeksiyonları;
– Kronik baş ağrısı, migren;
– Stres;
– Depresyon.

Özel bir solunum maskesi ile, sıcak bir arı kovanı havayı teneffüs ederek, koşulları bir dizi tıbbi etkiye sahip bu değerli maddeleri, tüketmek. Apiterapi, doğal bir şekilde, birçok sorunların üstesinden gelmek için bize yardımcı olur ve sporcular, çocuklar ve yaşlılar için çok önemlidir. Önerilen tedavi süresi günde iki kez 3-12 gün, günde ise yarım saat olarak yapılabilir. Tedavinin etkisi altı ila sekiz hafta tamamlandıktan sonra Apiterapi etkisini göstermektedir.

Apiterapi, arı ürünleri olan bal, polen, arı ekmeği, arı sütü, ve propolisin değişik  doz ve tertiplerde hazırlanarak tıpta hastalıkların tedavisinde ilaç desteği olarak kullanılmasıdır. Önemli arıcılık potansiyeline sahip olmasına karşılık, ülkemizde bal dışındaki diğer arı ürünlerinin üretimi ve kullanımı istenen düzeyde değildir. Ancak pek çok ülkede arı ürünlerinin tıp, kozmatik, ilaç ve endüstiriyel sektörde kullanıldığı bilinmekte, sadece arı ürünleriyle tedavi amacıyla kurulan apiterapi merkezleri bulunmaktadır.

Bilindiği gibi kovanın bakteri ve mikroplardan a­rındırmak için kullandığı propolis en doğal anibiyotiktir. Kovan içindeki pro­polis buharının solunması solunum rahatsızlılığı çeken kişilerin iyileşmesinde de fayda göstermektedir. Bu amaçla yurt dışındaki arıcılar arılıklarına sağlık tu­rizmi adı altında insanların gelmesini sağlamış, arı ve arı ürünleriyle insanları buluşturarak, arıyı tanımalarını ve ürünlerinden faydalanmalarını sağlamışlardır.


Bir önceki yazımız olan 2014 Yılının En Son Sahte Bal Markası başlıklı makalemizde sahte bal markaları ve sahte bal markası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Forumu
Arı Havası (Apiair) Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. mustafa sülün dedi ki:

  yıgılca arısı almak istiyorum. yardımcı olurmusunuz. 05325570626

 2. mustafa sülün dedi ki:

  Arı Havası uygulamasından olumlu souçlar görüldü.sezonda tekrarlayaçagız.

 3. murat dedi ki:

  apiair in aparatından almak istiyorum 05322060999 murat ünlü

  1. Admin dedi ki:

   murat, bizde apiair aparat ürünü yoktur. http://www.aricilikmalzemeleri.gen.tr sitesi ile irtibata geçiniz.

 4. adem aydın dedi ki:

  Bu apiair ile ilgili elinizde detaylı bilgi varmı kim bulmuştur nasıl bulmuştur hangi aşamalardan geçmiştir bu konuları benimle paylaşırmısınız

  1. Admin dedi ki:

   adem aydın, sanırım Türkiye’de bu işi tam anlamıyla yapan yok.

 5. Alirızayağcı dedi ki:

  Aparatı Nasıl alacağız. Fiyatı nedir

  1. Admin dedi ki:

   Alirızayağcı, internette arı havası veya apiair olarak aratırsanız satışı yapılan yerleri görebilirsiniz.

 6. ibrahim dedi ki:

  merhaba ben arilarimin asaki deligini kapattim soguktan dolayi acaba havasizliktan olmezler mi?

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim, ölmez ama kapatmanıza gerek yok onun bir faydası olmaz ve çaktırmadan açın kalsın veya azcık bir yer açık kalsın.

 7. ibrahim dedi ki:

  iyi gunler ben ari kovanimin ogul vermesini nasil engelleyebilirim..

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim, düzenli olarak ana arı ve çerçeve kontrolünü yapmalısınız oğul döneminde.

Sayfa başına git