Ana Irkı Seçimi

Ana Irkı Seçimi
17 Ağustos 2014 tarihinde eklendi.

ana ırkı seçimiBölgenize uygun ırk seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arı, belfast ana arı, kafkas ana arı, anadolu ana arı, italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir.Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz.Karniyol ana arı ve belfast ana arıları daha çok orta ana dolu iklimlerine uyum gösterirken kafkas ana arı rakımı 1400 m. üzerinde olan coğrafyalarda daha başarılıdır.İtalyan ana arılar yazın sıcak kışın ise ılıman bölgelerde geçirmesi gerekir

Bir önceki yazımız olan Arabesk Dinleyen Arılar başlıklı makalemizde arabesk dinleyen arılar, arıcılık ve arılara arabesk dinletti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

kafkas ana arı Arıcılık Dükkanı
Ana Irkı Seçimi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. ali dedi ki:

    benim ana arı sürekli erkek yumurtası yapıyor bilen varmı

  2. Ümit dedi ki:

    1. ihtimal anaari ölmüs ya da kovanda degilddir,yerine bir isci ari annari gibi davranmaya baslamis ve yumurta atiyordur,bunun bir diger adida yalancilamadir.
    2. ihtimal annari ciftlesme döneminde yeterince döllenmemistir,döllü yumurtalari bittigi icin erkek ari yumurtasi atiyordur.

Sayfa başına git