2018 Yılı Bal Fiyatları

10

Her yıl olarak düzenli bir şekilde yazmış olduğumuz bal fiyatları hakkında bu yılda 2018 yılı bal fiyatları ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Buraya yazmış olduğumuz bilgiler hakiki üreticiler için belirlediğimiz fiyatlardır. Şeker ağırlı üretim yapan arıcılarımız fiyatları daha farklı olmaktadır. Her iki üretici de üretim yapmakta olup ama piyasa fiyatı birbirinden farklıdır.

Sizlerden gerçek ve hakiki bal üretimi yapıyorsanız aşağıdaki yorumlar kısmından bulunduğu ili, telefon numaranızı ve bal fiyatlarınızı yazarak bal isteyenlere ilan etmiş olursunuz. Yine bu sitemiz üzerinden yapılan yorumları görerek bal alan kişiler ise belirli güven ilişkisini kurduktan sonra ödeme yapsınlar lütfen. Aranızdaki farklı ticari ilişkilerden kaynaklı sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Here yörenin balı bulunduğu bölgeye göre farklılık arz etmektedir. Bir Rize ilinin yaylasındaki bal ile Ankara ilinin göbeğinde üretilen balın hem çiçek hemde araması bakımında farkılık oluşturur. O yüzden dolayı eğer bulabiliyorsanız birebir yakın tanıdıklarınızdan bal almanızı tavsiye ederiz. Bal taklit edilmesi en kolay bir üründür. Lakin, labarotuar ortamında her şey belli olur fakat normal tüketici bunu tam olarak tadına ve kokusuna bakarak anlayamaz. Bazı tüketiciler gerçekten bal damak tadı oluştuğundan dolayı anlasa da gerçek tespiti vermez.

Bir önceki yıllarda yazmış olduğumuz bal fiyatları hakkında yazılarımızı da bakabilirsiniz.
2015 yılı bal fiyatları; http://www.aricilik.com.tr/2015-yili-bal-fiyatlari/
2016 yılı bal fiyatları; https://www.aricilik.com.tr/2016-yili-bal-fiyatlari/
2017 yılı bal fiyatları; https://www.aricilik.com.tr/2017-yili-bal-fiyatlari/

2018 Petek Balın Fiyatı:  Normal fenni kovanlarda üretimi yapılan baldır. Doğal üretilmesi durumunda genel olarak içerisinden envai çeşit çiçek, kestane, ıhlamur vb. çiçeklerden oluşan baldır. Ortalama Fiyatı: 50 ila 80 TL arasında değişmektedir.

2018 Süzme Balın Fiyatı: Petek olarak üretimi yapılan modern kovanlardan alınan peteklerin bal süzme makineleri ile süzüldükten sonra elde kalan baldır. İçerisinden bir çok çeşit çiçeğin olduğu kestane bölgesinde ise kestane balı da karışmış olur. Ortalama Fiyatı: 80 ila 100 TL arasındadır.

2018 Karakovan Balın Fiyatı: Eskiden doğal kütüklerde üretimi yapılan bu bal şimdiler ise kasnak çerçeve ile de üretimi yapılmaktadır. Karakovan ismi de eski kütüklerinin içinin kara olmasında dolayı gelmektedir. Ortalama Fiyatı: 200 ila 250 TL arasında değişmektedir.

2018 Kestane Balın Fiyatı: Kestane ağaçlarının yoğun olduğu yerlerde arılardan elde edilen baldır. Eğer tamamen kestane den elde edilmiş ise biraz pahalı olabilir. Yine kestane ve ıhlamur farklı çiçekler varsa fiyatı biraz daha uygun olur ama diğer bal türlerine göre pahalıdır. Ortalama Fiyatı: 150 ila 200 TL arasında değişmektedir.

Yine tekrarlamakta fayda bizim buraya yazdığımız 2018 bal fiyatları gerçek ve hakiki üretim yapanlar içindir. Şekerli bal üretimi yapanlara herhangi bir sözümüz yok onunda bir ticari alanı vardır ve bu şekilde de üretimi yapanlar varsa aşağıya yazabilirler ilanlarını.

Balınız hakkında bilgi verip, irtibat bilgilerinizi aşağıdaki YORUMLAR kısmına yazarak ürünlerinizin satışını sağlayabilirsiniz. Yorum yazacak olanlar şu formatta yazabilirler.
Bal Hakkında:
Hangi İl:
Telefon:

kafkas ana arı

10 YORUMLAR

 1. Bilgiler için teşekkür ederiz.
  Bal Hakkında: Kendi köyümüzde üretmiş olduğumuz baldır ve bir sürü çiçeklerde oluşur.
  Hangi İl: Sinop
  Telefon:05433505091

 2. Küre Dağları Bartın Bolgesinde kestane balı üretimi yapıyoruz. Ballarımızı Gıda Tarım Hayvancılık izni ile paketleyerek gerekli kontrolleri bizzat Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı tarafından rondom numune alınarak yapılmaktadır. Küre Dağlarının derinliklerinde üretilen Ballarımızı güvenle tuketebilirsiniz. Hiçbir katkı maddesi bulunmaz.
  Üretim ve paketleme ili: Bartın

  İrtibat telefonlarının: 0541 895 23 71 & 0531 378 48 98

 3. Sakarya ormanımızda kestane bali üretiyoruz karışıktır ormandaki ıhlamurdan orman gülünden kestaneden oluşmaktadır
  İrtibat 05385201054

 4. Bilginiz için teşekkür ederim bende Horasan sarıkamış arasinda hakiki bal yapmaktayım bal fiyatların petek süzme 70 TL karakovan 100kili var toptan 100 tl tlfon05349841151

 5. Kayseri’nin 1500 rakım üstü yerde üretmiş olduğum ballarım satışa hazırdır tadına bakın öyle alın , bir seferlik değil sürekli müsterimiz olun ..Tadmadan almayın..
  Süzme : 50 TL
  Petek :70 TL
  Karakovan :100 TL
  Telefon No : 0534 791 63 67

 6. Merhaba,

  Ben küçük ölçekli bir üreticiyim.
  Yaklaşık 50-60 adet ilkel sepet örme kara-kovanım var ve tamamen Organik Bal üretimi yapıyorum. Aslında uygun şartlarım olmasına rağmen bu sene Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen sertifikaya başvuruyu teknik nedenlerden kaynaklı yapamadık. Onun yerine geçen sezon Siirt Üniversitesinde analize gönderdiğimiz tarzda bir Analiz Raporu çıkaracağız.
  İsteyen arkadaşlarımız sosyal medya hesaplarımız olan Instagram’da “pervari_organik_bal” ve yine facebooktan da “Pervari Organik Bal” sayfalarımızı ziyaret edip, Hem Arılarımızla-Bal’ımızla ilgili geçmiş dönemlere ait hem görsellere hem de analiz raporumuza bir göz atabilir.

  Ulaşmak isteyen Arkadaşlar için TELEFON : 0 542 513 84 85

  Pervari Organik Bal
  Mustafa

 7. Gaziantepte ilkel yollarda tamamen katkisiz 4 kovandan dort cita kara kovan balim olacak her cita 750 tl isteyenler mail atabilir 300 e 500 e bal satilmamali

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here