15 (On Beşinci) TKDK Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı

0
15 (On Beşinci) TKDK Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı
paket arı

On Beşinci Başvuru Çağrı İlanı, TKDK Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı Yayınlandı.

Arıcılık yapmayı profesyonel olarak düşüneler için bu tür fırsatları kaçırmamak gerekiyor. Kaynağı tamamen Avrupa Birliği Desteklemelerinden gelen tür arıcılık desteklemelerini biz arıcılar olarak payımız almamız gerektiğini düşünüyoruz.

Başvuru tarihleri 19 Ekim 2015 saat: 09:00’da başlayıp, yatırımın uygulanacağı ve yapılacağı ile bulunan TKDK Kırsal Kalkınma İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacak olup, başvuruların teslim tarihi olarak 30 Ekim 2015 saat:23:00’da son bulacaktır.

15 (on beşinci) tkdk kırsal kalkınma (ipard) programıTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı ON BEŞİNCİ BAŞVURU ÇAĞRI İLANI Bu Program Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 8.10.2015 tarihinde On Beşinci Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.

Destek Almak Amacıyla Başvuruların Yapılacağı ve Yatırımın Uygulanacağı İller: Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van ve Yozgat BAŞVURU TARİHLERİ Başvurular 19.10.2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan ve iletişim bilgileri aşağıda yer alan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlayacak olup, başvuruların son teslim tarihi 30.10.2015, saat 23.00’dir.

Bu çağrı için son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. YATIRIM SÜRELERİ On Beşinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri maksimum 8 (sekiz) ay olarak planlanmalıdır. Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru Çağrı Rehberinde yer almaktadır. 1 IPARD Programı kapsamında taahhüt altına alınmamış gösterge bütçeleri ifade etmektedir. Söz konusu bütçelerde aktarımlar sonrası ve önceki taahhütlerin eksik tamamlanması ve kur farkı nedeniyle değişiklik olabilir.

BAŞVURULAR İLE İLGİLİ BİLGİLER IPARD Programın güncel hali, Bakanlığın (www.tarim.gov.tr) ve ilgili kurumun internet adreslerinden (www.tkdk.gov.tr) temin edebilirsiniz. Arıcılık desteklemeleri hakkında daha fazla bilgi için ilgili kategorimize bakabilirsiniz. İlgili İlan Linki:http://www.tkdk.gov.tr/Content/File/BasvuruFiles/BasvuruCagriIlani/Onbesinci_Basvuru_Cagri_Ilani.pdf

paket arı
Önceki İçerikVarroa Nasıl Bulaşır
Sonraki İçerikEşek Arısı İle Kavga Eden Adam
Subscribe
Bildir

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments