Arıcılık Destekleme Ödemeleri Başladı

3
paket arı

TC Numarası 2 ile 4 ile bitenlerin kovan desteklemeleri 19 Ocak 2018 Cuma günü, 6 ile 8 olanlar ise 22 Ocak 2018 Pazartesi gününden itibaren ilgili bankadan alabilirler. Bu desteklemeler 2017 yılında kovan başı başvurduğumuzun sonuçlarıdır.

Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Akın Çiftçi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından birliklere üye arıcılara 2017 yılı için planlanan destekleme ödemelerine başlandığını söyledi.

Birlik başkanı; Türkiye genelinde kovan başı yapılan destekleme ödemesi kapsamında, arı yetiştiricilerinin hesaplarına paralarının yatırılmaya başlandığını belirtti.

Arıcılara ilk defa 2003 yılında ana arı adı altında yapılan destekleme ödemesinin 2008 yılından sonra kovan başı verilen destekle devam ettiğini anımsatan Çiftçi, bu tarihten itibaren arıcılara kovan başına 10 lira verildiğini ifade etti. Çiftçi, ilk etapta kimlik numaralarının son rakamları 0, 2 ve 4 olan arı yetiştiricilerinin Ziraat Bankasındaki hesaplarına paralarının yatırılmaya başlandığını, 6 ve 8 olanların ise 28 Ocak’ta paralarını alacağını kaydetti.

Ülke genelinde yaklaşık 47 bin üreticiye 60 milyon lira destekleme ödemesi yapılmasının planlandığına işaret eden Çiftçi, “Ordu’da ise yaklaşık 2 bin 500 üreticimize 5 milyon lira destekleme yapılacak.” dedi.

Çiftçi, arıcılara kovan başı destekleme ödemelerinin zamanında yapıldığını belirterek, “Destekleme adeta arıcılarımızın yüzünü güldürdü. Destekleme ile üreticilerimiz arılarının bahar bakımlarını yapacaklar. Destekleme ödemesi piyasayı hareketlendirecek. Bu paradan sadece arıcılarımız değil, tüm esnafımız yararlanacaktır.

paket arı
Önceki İçerik2018 Armasad İstanbul Arıcılık Fuarı
Sonraki İçerikModern Arıcılık Teknikleri Kitabı (Hediye Kitap)
Subscribe
Bildir

3 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments