Propolis Nedir Ve Faydaları Nelerdir

6
paket arı

Arılar sadece sıvı altın yapmakla kalmıyorlar, aynı zamanda vücudumuz için yararlı olabilecek bazı şaşırtıcı yan ürünler sağlıyorlar. Bal yapımının yanı sıra, arılar, kraliçe arı için ev inşa etmek zorunda kalırlar, bu yüzden ağaçlardan reçine toplarlar ve arı kovanı içindeki boşlukları doldurmaya ve korumaya yardımcı olan yapışkan şeyler olan propolisi yaratırlar. Bu madde kovanı güçlendirir. Ancak propolis’n sunduğu sadece yapısal koruma değil, kovanı ve tüm arı işçilerini hastalık, mantar enfeksiyonu, parazit enfeksiyonu ve bakteri üremesinden koruma yeteneğidir.

propolis nedir ve faydaları nedir

Propolisin Gücü Yüzyıllardır Kullanılıyor
Eski Yunanlılar ve Mısırlılar, propolisinin tıbbi amaçlar için kullanılmasını yüzyıllar önce buldular. Hastalığa karşı koruma kabiliyeti nedeniyle, bağışıklık sistemi için Propolis takviyesi düşünülmelidir. Propolis nedir ve faydaları nelerdir sorusunu soran kişilerin bu maddenin bağışıklık fonksiyonunu stimüle etme, önemli bağışıklık hücrelerinin üretimini ve aktivasyonunu arttırma yeteneğine sahip olduğunu bilmesi gerekir. Yani propolis sadece bağışıklık fonksiyonunu artırmak için iyi değil, aynı zamanda otomatik bağışıklık fonksiyon bozukluğunu dengelemek için de faydalıdır.

propolis nedir ve faydaları nelerdir 1

Propolisin Cilde Faydaları
Propolisin cilt için inanılmaz faydaları vardır. Akne eğilimli ciltler için harika olan propolis yara iyileşmesini teşvik etmek için mükemmel ve yüksek antioksidan etkisityle cildimizin daha temiz, genç ve taze görünmesine yardımcı olabilir. Propolis ayrıca ağız ülseri, diş eti hastalığı ve genel ağız sağlığı, soğuk algınlığı ve cilt enfeksiyonlarına iyi gelir. Bu madde sakız, kozmetik, krem, pastil, merhem ve daha fazla çeşitli ticari kullanımlara sahiptir. Bununla birlikte, tıbbi yararlar üzerinde yapılan çalışmalar çok daha önemlidir.

propolis nedir ve faydaları nelerdir 3

Doğanın Mucizesi
Propolis hakkında yanıklar, yaralar, enfeksiyonları tedavi etme konusunda umut verici çalışmalar yapıldı. Diş dünyasında olası bir sızdırmazlık maddesi, emaye sertleştirici ve ağrı kesici olarak keşfedildi. Bunlar, propolisin somut kullanım alanları değildir, ancak maddenin içinde kanıtlanmış ve güçlü antibiyotik, antiseptik ve antibakteriyel özellikler vardır. Doktorlar ve bilim adamları enfeksiyon, alerji, diyabet, kanser tümörleri ve daha fazlasına karşı savaşmak için propolis kullanırlar. Propolis reçinesinin doğal antiseptik özellikleri, sivilce, kanser, kaşıntı ve tüberküloz gibi her türlü konuyu çeşitli etkililik derecelerde tedavi eder.

propolis nedir ve faydaları nelerdir 8

Propolis Kullanmadan Önce Uzmana Danışın
Propolisin güçlerini kullanmakla ilgilenenlerin dikkatli olması gerekir, çünkü arı sokmasına veya arı ürünlerine alerjisi olan veya hassas kişilerde reaksiyona sahip olabilir. Çoğunlukla, propolis geleneksel tıbbın son derece güvenli bir alternatifi olarak kabul edilir ve doktorlar tarafından giderek daha fazla tavsiye edilir. Ağız yaraları ve boğaz ağrıları gibi komplike olmayan yaralar ve tahrişler için reçetesiz tedavi olarak bunu önerir. Arı propolisiyle ilgilenenler sağlık gıda perakendecilerinde, doğal eczanelerde ve bazen doğrudan arıcılardan kolayca ulaşabilirler. Ayrıca çevrimiçi satıcılarda da mevcuttur. Propolis her şeyi tedavi etmese de, madde, çeşitli hastalıkları tedavi etmek için doğal, reçetesiz bir yöntemdir ve oldukça etkilidir.

propolis nedir ve faydaları nelerdir 4

paket arı
Önceki İçerikArıları Şemsiye İle Güneşten Koruma
Sonraki İçerikArıcılık Zevk İşidir
Subscribe
Bildir

6 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments