Propolis Nedir Ve Faydaları Nelerdir

6
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

Arılar sadece sıvı altın yapmakla kalmıyorlar, aynı zamanda vücudumuz için yararlı olabilecek bazı şaşırtıcı yan ürünler sağlıyorlar. Bal yapımının yanı sıra, arılar, kraliçe arı için ev inşa etmek zorunda kalırlar, bu yüzden ağaçlardan reçine toplarlar ve arı kovanı içindeki boşlukları doldurmaya ve korumaya yardımcı olan yapışkan şeyler olan propolisi yaratırlar. Bu madde kovanı güçlendirir. Ancak propolis’n sunduğu sadece yapısal koruma değil, kovanı ve tüm arı işçilerini hastalık, mantar enfeksiyonu, parazit enfeksiyonu ve bakteri üremesinden koruma yeteneğidir.

propolis nedir ve faydaları nedir

Propolisin Gücü Yüzyıllardır Kullanılıyor
Eski Yunanlılar ve Mısırlılar, propolisinin tıbbi amaçlar için kullanılmasını yüzyıllar önce buldular. Hastalığa karşı koruma kabiliyeti nedeniyle, bağışıklık sistemi için Propolis takviyesi düşünülmelidir. Propolis nedir ve faydaları nelerdir sorusunu soran kişilerin bu maddenin bağışıklık fonksiyonunu stimüle etme, önemli bağışıklık hücrelerinin üretimini ve aktivasyonunu arttırma yeteneğine sahip olduğunu bilmesi gerekir. Yani propolis sadece bağışıklık fonksiyonunu artırmak için iyi değil, aynı zamanda otomatik bağışıklık fonksiyon bozukluğunu dengelemek için de faydalıdır.

paket arı

propolis nedir ve faydaları nelerdir 1

Propolisin Cilde Faydaları
Propolisin cilt için inanılmaz faydaları vardır. Akne eğilimli ciltler için harika olan propolis yara iyileşmesini teşvik etmek için mükemmel ve yüksek antioksidan etkisityle cildimizin daha temiz, genç ve taze görünmesine yardımcı olabilir. Propolis ayrıca ağız ülseri, diş eti hastalığı ve genel ağız sağlığı, soğuk algınlığı ve cilt enfeksiyonlarına iyi gelir. Bu madde sakız, kozmetik, krem, pastil, merhem ve daha fazla çeşitli ticari kullanımlara sahiptir. Bununla birlikte, tıbbi yararlar üzerinde yapılan çalışmalar çok daha önemlidir.

propolis nedir ve faydaları nelerdir 3

Doğanın Mucizesi
Propolis hakkında yanıklar, yaralar, enfeksiyonları tedavi etme konusunda umut verici çalışmalar yapıldı. Diş dünyasında olası bir sızdırmazlık maddesi, emaye sertleştirici ve ağrı kesici olarak keşfedildi. Bunlar, propolisin somut kullanım alanları değildir, ancak maddenin içinde kanıtlanmış ve güçlü antibiyotik, antiseptik ve antibakteriyel özellikler vardır. Doktorlar ve bilim adamları enfeksiyon, alerji, diyabet, kanser tümörleri ve daha fazlasına karşı savaşmak için propolis kullanırlar. Propolis reçinesinin doğal antiseptik özellikleri, sivilce, kanser, kaşıntı ve tüberküloz gibi her türlü konuyu çeşitli etkililik derecelerde tedavi eder.

propolis nedir ve faydaları nelerdir 8

Propolis Kullanmadan Önce Uzmana Danışın
Propolisin güçlerini kullanmakla ilgilenenlerin dikkatli olması gerekir, çünkü arı sokmasına veya arı ürünlerine alerjisi olan veya hassas kişilerde reaksiyona sahip olabilir. Çoğunlukla, propolis geleneksel tıbbın son derece güvenli bir alternatifi olarak kabul edilir ve doktorlar tarafından giderek daha fazla tavsiye edilir. Ağız yaraları ve boğaz ağrıları gibi komplike olmayan yaralar ve tahrişler için reçetesiz tedavi olarak bunu önerir. Arı propolisiyle ilgilenenler sağlık gıda perakendecilerinde, doğal eczanelerde ve bazen doğrudan arıcılardan kolayca ulaşabilirler. Ayrıca çevrimiçi satıcılarda da mevcuttur. Propolis her şeyi tedavi etmese de, madde, çeşitli hastalıkları tedavi etmek için doğal, reçetesiz bir yöntemdir ve oldukça etkilidir.

propolis nedir ve faydaları nelerdir 4

satılık arı ve paket arı
0 0 vote
Yazı Puanı
guest
6 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Ebru

Ben de kaz dağlarındaki arıcının numarasını istiyorum hatta adresi de olabilir yakınlarda oturuyoruz

Ercan

merhaba,
propolis suda cozulmesi cok zor. Arkadasın bahsettigi gibi %15 cozumlenme oluyor.
Alkolle cozumlenen daha faydalı. ben ıkısınıde kullandım. ve kazdaglarının eteklerınde bu urunu yapan yaslı bir amca var. ben sürekli olarak ordan alıyorum. Aktarlarda satılanlar hikaye.
basur hastalığımın tedavısınde kullandım. Basur ameliyatı olacaktım. bu ilacı kullanınca 2 gun içinde komple geçirdi. Tavsiye ederim.Piyasada çok çakma propolis mevcut.Önemli olan orjinalini bulmak.,herkese geçmiş olsun. selamlar.Ayrıca gogus kanseri bir akrabam kullanıyor. kütle 27mm den 17mm kadar 1 hafta ıcınde dustu. yok etmiyor ama küçültüyor.
herkeze acil şifalar

zeynep

kaz dağlarındaki amcaya nasıl ulaşabiliriz.?

uğur

Sayın bayanks mesleğim arıcılık, başka bir işim yok. Arının tüm ürünlerini üretiyorum. Size propolisten bahsedeyim. 4 sene oldu propolis üretmeye başlayalı. Daha önce sadece çıtalar üzerindeki propolisi alıyordum. 5 veya 6 yıl önce arılığımda dişimin hızlı bir şekilde apse yapması sonucu propolisin güçlü etkisiyle tanıştım. Çıtalardan topladığım propolisi dışimin apse yapan yerine yapıştırdım. 15 dakika sonra intihabın yavaş yavaş akmaya başladığını dilimle hissettim. 1 saat sonra apseden eser kalmadı. Daha sonraki süreçte propolisi kapsamlı bir şekilde üretmesini ve çözülmesini, tüketilmesini araştırdım. Evet propolis gerçek anlamda bir mucize ama ilaç değil. Yani şu şu hastalıklara iyi geldi desem aynı hastalığı olan… Read more »

BAYANX

PROPOLİS MÜTHİŞ BİR ÜRÜNDÜR. ANNEM 66 YAŞINDA 1 SENE BOYUNCA KULLANDI. MİDESİNDE AŞIRI GASTRİT VARDI İLAÇ KULLANMASI GEREKİYORDU. İLAÇ YERİNE PROPOLİS KULLANDI ..ŞİMDİ İSTEDİĞİ YEMEĞİ YİYOR.ACI EKŞİ VS.. PAMUK GİBİ OLAN SAÇLARININ %25-30 U SİYAHLADI..SIRTINDA KAŞINTI VARDI SANIRIM ALERJİK Bİ DURUM..TAMAMEN GEÇTİ. BEN 8-9 AYDIR KULLANIYORUM..İLK GÖRDÜĞÜM ETKİ KADINLIK HORMONUNU DESTEKLEDİĞİ İÇİN REGLİ ARTIRDI. NORMALE DÖNDÜRDÜ..HEM DE İLK AY..İKİNCİ OLARAK YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRDIĞI METOBOLİZMAYI DENGELEDİĞİ İÇİN KİLO VERDİRDİ..ÜSTELİK YEMEKTEN KISMADAN..YİYEREK..EN ÖNEMLİSİ DE KANSERDEN KORUMASI TEDAVİ ETMESİ YAYILIMINI ENGELLEMESİ….PROPOLİS ASRIN MUCİZESİ..ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER..1- ORGANİK SERTİFİKALI OLMALI (KONTROLSÜZ, İÇİNDE KALINTI OLAN ÜRÜNLERİ SAKIN ALMAYIN ORGANİK SERTİFİKASI OLANLARI TERCİH EDİN YOKSA PROPOLİS… Read more »

fatih mehmet mutlu

Geçmiş olsun.Annenizin günlük tükettiği propolis miktarı ne kadardı? bir de aç ya da tok karnına mı, günde kaç sefer kullanırdı gibi bilgi verirseniz memnun olurum : )