2020 Yılı Sahte Bal Markaları

0
2020 yılı sahte bal markaları 1
ana arı siparişi
satılık arı ve paket arı

2020 yılın başında iken hemen arı ürünlerinin sahtesini yapan sahte bal markaları bakanlık tarafından açıklanmış bulunmaktadır. Tarım ve Orman bakanlığı ülkemiz genelinde farklı sektörlerden olmak üzere 229 şirkete 386 alanda ürünün sahte olduğu duyurdu.

Malum yine her zaman olduğu gibi en çok sahteliğe maruz kalan ürün bal olduğu için listeye birden fazla marka girdi. Bakanlık bu açıklamayı yaparken; 5996 Sayılı Veteriner
Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca yapabileceğini ve bunu halk ile paylaşabileceğini duyurmuştur. Yine diğer tarım alanlarından yapılan ürünlerin üretici firmaları görmek için yazımızın altında paylaşacağımız bakanlığın sitesine de gidebilirler.

Bu şekilde çevrenizde bildiğiniz ve duyduğunuz üretici firmalar varsa bakanlığı şikayet hattına her zaman yapabilirsiniz. Şikayetlerinizi telefon, mail vb. yollar mümkündür. Yazımızı yine arıcılarının dışında bal tüketicisi olarak okuyan ziyaretçilerimiz içinde şu şekilde bir duyuru yaparak bilgilendirmek istiyoruz. Eğer bal alacaksanız öncelik olarak kişiliğini ve üretim yerini bildiğiniz kişilerden bal alınız. Direk bu şekilde kişilere ulaşamıyorsanız, ulaşabilecek kişilerin vasıtası ile satın alabilirsiniz. İnternet ortamında da bal satın alacaksanız üretici olduğunu kanaat getirdiğiniz sitelerden almaya çalışınız. Her zaman önceliğiniz balı aracıdan değil, üreticiden almayı unutmayın. Konu hakkında yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz. 2020 yılı sahte bal markaları aşağıda listelenmiştir.

paket arı

2020 yılı sahte bal markaları 2

Kaynak: https://www.tarimorman.gov.tr/Lists/Duyuru/Attachments/1102/Kamuoyu_Duyurusu_2020-1.pdf

satılık arı ve paket arı
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments