Arıcılık Forumu


Arıcılık konusunda aklınıza herhangi bir soru varsa aşağıda bulunan YORUMLAR kısmından yazmanız durumunda gün içinde cevaplamaya çalışmaktayız. Buraya yazacaklarınız arıcılık forumu görevi yapar.

Bereketli günler dileriz.

Arıcılık Forumu Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Remzi dedi ki:

  Benim 4 çıtada bir arım vardı yeni aldım bu yıl şerbet ver dediler verdiğim şerbeti gözlere doldurmuş iki tane çıta ortadan yırtılıp göçmüş ne yapabilirim.

  1. Admin dedi ki:

   Remzi, onları yeniden ip ile bağlayın ve düzeltin yadan yeni petek verin ve yeni vereceğiniz petekler hazır kabarmış olursa iyi olur. Akabinden şerbet vermeye devam edin.

   1. Remzi dedi ki:

    Yardımınız için teşekkür ederim. Şu anda kovanı değiştirdim bir adet kabarmış petek bulup yerleştirdim. Ama ana arıyı göremedim peteğede yumurta atılmamış ana arı öldüyse ne yapabilirim.

    1. Admin dedi ki:

     Remzi, yeni ana arı temin edebilirsiniz http://www.anaari.gen.tr gibi sitelerden alabilirsiniz. Yada günlü yumurtalı olan bir başka kovandan bu kovana çerçeve verip ana arı yapmasını sağlayın ama bu baya zaman alır.

 2. Mehmet Ağca dedi ki:

  Selamın Aleykum

  Ben bugun balkonumda bal arısı buldum.uçamiyor ama yuruyebiliyor.plastik bir bardak icine petek bal koydum.bardagin kapağını kapadım.ustunden delikler açtım.kışı geçirirmi?eve koydum bardağı??

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet Ağca, bal arıları sosyal canlılar olduğu içi toplu halde yaşarlar bireysel yaşayamazlar. Sizin o şekilde yapmanız onu yaşatmayacaktır.

Sayfa başına git