Arı Popülasyonu Dünya Çapında Kayboluyor..!

2
Arı Popülasyonu Dünya Çapında Kayboluyor 2

Özellikle 2018 yılı içinde çok fazla arı ölümleri oldu ve bu durum hala devam etmektedir. Bu insanlık için büyük bir tehlikeye işaret olduğunu göstermektedir. Çünkü arılar yok olursa gıda dengesi bozulur ve dünyanın ekolojik felaketine yol açar.

Dünya çapında arı topluluğunu bu hızla çöküşünün en büyük nedeni, arıların dayanıklığını tahrip eden tarımsal ilaçlarının yaygın bir şekilde kullanımıdır. Hemen hemen dünyanın her yerinden ve ülkemizde tarımsal ilaçlar bilinçsiz bir şekilde kullanılmaktadır.

v

Bu şekilde devam ederse, günümüzde yediğimiz bütün besin zincirini tehlikeye sokacağız. Neredeyse doğal diye bir şey bulamayıp kendimizi kimyasal ilaçlara teslim etmek zorunda kalacağız. Bilim adamları ve bilimsel kuruluşlar iklim değişilikliği falan dese de işin aslı; gezegenimizde yaygın olarak kullanılan kimyasal ilaçları görmezlikten gelmektedirler.

Peki neden tüm bilim adamları ve bütün medya toplumu, bu kimyasal ilaçların tehlikeleri konusunda uyarmıyor? Elbette cevabı şudur: Bu ölümcül zehirlerin üreticileri büyük ve zengin firmalar olduğundan, bu gerçeğin önüne kimse geçemiyor.

Konu hakkında eklemek istediğiniz herhangi bir şey olursa lütfen yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıya açlıktan öle arı hakkında bir video da ekliyoruz.

2 YORUMLAR

  1. Ben Tekirdağ Hayrabolu ilçesinde yaşıyorum 6 kovan arım vardı .Ayçiçeği buralarda çok olur. Ayçiçeklerin çiçek acım zamanında arılar azaldı ve kovanlardaki arılar zamanla azalıp bitti.Açan ayçiçeği üzerinde toplu halde arı ölüleri vardı buda kullanılan kimyasal ilaçlardan.6 kovan arıdan hiç kalmadı.Düşününce insanlar kendi geleceklerinin sonunu kendi elleriyle yok ettiğini sadece seyrediyoruz ne kadar üzücü bir durum devletin bu ilaçların bazılarını satılmasına izin vermemeli diye düşüyorum.

  2. Arılar gerçekten tehlikede beyler. Ülkemizin her yeri aynı. Kayıp çok, kıştan çıkanlarda bir avuç yani güçsüz çıkacak. Eğer devlet desteğini artırmayıp, üniversiteler bu işe el atmayıp, arıcıları kendi haline bırakırsanız, bu gün 5tl ye pahalı dediğiniz domatesi yarın 20 tl ye ucuz diyerek yersiniz.arıcılıkla ilgili milli seferberlik ilan edilmeli, bu ulusal bir sorundur,herkes destek vermelidir. Bu yazdıklarımı gülerek okuyacak insanlar olacaktır. Ben doğanın içerisindeyim, gözlemlediğim bazı şeyler var. 0 544 546 49 48 arıcı uğur aktaş

Comments are closed.